Zobacz, jak Rybus wykoleił Lokomotiw. Dwa gole Polaka! (WIDEO)

Maciej Rybus wzorem występów w reprezentacji Polski w meczu przeciwko trzeciemu w tabeli Lokomotiwowi Moskwa przez trenera ustawiony został na lewej stronie obrony, to nie przeszkodziło mu jednak w zdobyciu dwóch goli na wagę zwycięstwa w meczu (2:1). Polak najpierw pewnie egzekwował rzut karny, a następnie ustalił wynik po dośrodkowaniu z lewej strony - gol ostatecznie zapisany został na jego konto mimo wątpliwości rosyjskiej federacji.

RFPL przyznało Rybusowi trafienie mimo zmiany toru lotu piłki przez bramkarza. Spotkanie z trzecim zespołem rosyjskiej Premier Ligi rozpoczęło się dla Tereka niefortunnie, bowiem już w czwartej minucie do siatki gospodarzy trafił Alexandr Samiedow. Terek z odpowiedzią nie czekał jednak zbyt długo, bowiem po zagraniu ręką w polu karnym gości Ałana Kasajewa, piłkę na jedenastym metrze ustawił Maciej Rybus i nie pomylił się.

Mimo obowiązków defensywnych Polak poszedł za ciosem i gdy na zegarze wybiła 33. minuta przeprowadził akcję ofensywną dającą swojemu zespołowi prowadzenie. Rybus wygrał przebitkę na skraju pola karnego i z impetem wpadł w szesnastkę na lewym skrzydle. Jego dośrodkowanie próbował przeciąć bramkarz gości, Guilherme, czynił to jednak na tyle niefortunnie, że wpakował ją do własnej siatki. Federacja postanowiła ostatecznie przyznać trafienie Polakowi.

Zespół Tereka dzięki zwycięstwu awansował na szóstą lokatę, wyprzedzając Spartak Moskwa. Do trzeciego Lokomotiwu traci już zaledwie punkt, równając się punktami z Krasnodarem i Zenitem St. Petersburg.

Dwa gole Macieja Rybusa przeciwko Lokomotiwowi Moskwa w załączonym materiale wideo.