Nie chce być... "prostytutką sponsorów", więc gra w butach za 30 euro z eBaya

Piłka nożna
Nie chce być... "prostytutką sponsorów", więc gra w butach za 30 euro z eBaya
fot. PAP
Benoit Assou-Ekotto w barwach Kamerunu podczas MŚ 2014 w Brazylii.

Były gracz Tottenhamu i reprezentant Kamerunu, kontrowersyjny Benoit Assou-Ekotto nie daje o sobie zapomnieć. Urodzony we Francji obrońca ujawnił dumnie, że preferuje kupno butów za pośrednictwem serwisu eBay, bo przeszkadza mu wizja bycia uzależnionym od firm sponsorskich.

Postać co najmniej tak barwna, jak Zlatan Ibrahimović. Benoit Assou-Ekotto piłkarsko na swoje nieszczęście wypada niestety dużo gorzej. Przypominamy, że przed laty nazywał karierę piłkarską "tylko pracą", a pierwsza rzecz jaką kieruje się przy wyborze klubu są pieniądze. Tym razem jednak staje po drugiej stronie barykady, opowiadając o tym, jak podchodzi do kwestii wyboru sprzętu sportowego.
Wolę grać w korkach zakupionych za 23 funty na eBayu i być wolnym człowiekiem, niż prostytutką sponsorów. Żeby być szczerym, zawodnicy pochodzący z Afryki nie zyskują zbyt wiele na umowach sponsorskich - cały biznes kręci się w Europie. Dlatego wybieram komfort, który kosztuje mnie drobne: moda w dzisiejszych czasach jest czymś drogim i brakuje jej dawnej klasy.
Assou-Ekotto od 2015 roku jest zawodnikiem francuskiego Saint-Etienne. Wcześniej przez dziesięć lat grał na boiskach Premier League - lwią część z nich w Tottenhamie i epizod w Queens Park Rangers. Znany jest z wielu kontrowersyjnych cycatów, które potrafiły wywołać burzę na Twitterze i w mediach, często poddających w wątpliwość jego zamiłowanie do piłki nożnej. Oto niektóre z nich:

Maj 2010: Futbol to tylko praca. To świetny zawód, przyznaję, jednak nie jest to moja pasja.

Październik 2011: Jeśli zawodnik zarabia trzy funty i inny klub zaoferuje mu sześć, powinien spytać obecnego pracodawcy, czy jest w stanie wyrównać tę ofertę. Jeśli nie, klub powinno się zmienić.

Grudzień 2011: Po zamieszkach w Londynie wiem jedno. Są sprawy dużo ważniejsze niż futbol.

Luty 2015: Po zwolnieniu z Tottenhamu, Assou-Ekotto zamieścił na Twitterze zdjęcie Mela Gibsona z filmu Braveheart, z wielkim podpisem "Wolność".

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze