Probierz wydał oświadczenie. To on sugerował Drągowskiemu, żeby symulował!

Piłka nożna
Probierz wydał oświadczenie. To on sugerował Drągowskiemu, żeby symulował!
fot. Cyfrasport

Bramkarz Jagiellonii Białystok Bartłomiej Drągowski zebrał masę krytyki za swoje zachowanie z meczu z Lechią Gdańsk (1:5), kiedy symulował kontuzję. Okazało się, że większą winę za to, co się stało ponosi trener Michał Probierz. Przynajmniej tak wynika z oświadczenia, jakie opublikowano na oficjalnej stronie internetowej klubu.

W 63. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Lechii Gdańsk. Drągowski dyskutował ze swoim kolegą z drużyny, gdy kilka metrów od niego upadła zapalniczka. Kilka sekund później młody bramkarz padł jak rażony piorunem i zaczął zwijać się z bólu, symulując kontuzję...

 

Głos w całej sprawie zabrał teraz trener Probierz. Wynika z tego, że to on ponosi winę za to, co się stało.

 

Oświadczenie Michała Probierza:

 

W związku z falą krytyki dotyczącej Bartłomieja Drągowskiego z sytuacji z rzuconą zapalniczką w meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok oświadczam, że jako trener Michał Probierz ponoszę całą odpowiedzialność za zdarzenie, gdyż przekazałem informację, żeby zawodnik symulował uraz i wybił z rytmu zawodnika Lechii przy uderzeniu z rzutu karnego. Bartłomiej Drągowski publicznie nie wyjawił całej prawdy dotyczącej tego zdarzenia, a wziął winę na siebie.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze