Świetna walka Guzik i Gwizdoń. Medal był o włos

Zimowe

Krystyna Pałka spisała się znakomicie w biegu indywidualnym (15 km) na biathlonowych mistrzostwach świata w Oslo. Polka spudłowała tylko raz i była bardzo blisko miejsca na podium. Szansę straciła na ostatnich metrach.

Po niezbyt udanych występach we wcześniejszych konkurencjach Polki liczyły na medal w biegu indywidualnym. To bardzo trudna konkurencja, z czterema strzelaniami (po dwa w pozycji leżącej i stojącej), gdzie za każde pudło dostaje się minutę kary.

 

Dodatkowym utrudnieniem była jeszcze pogoda. W okolicach skoczni Holmenkollen, gdzie rozgrywane są zawody, od rana panowała mgła i start konkurencji przesunięto na godzinę 13.

 

Polki pobiegły w środę bardzo zmobilizowane. Na trasę pierwsza ruszyła Weronika Nowakowska i na pierwszym strzelaniu była bezbłędna. W tym czasie pudłowały niektóre faworytki, co otwierało szansę walki o dobrą pozycję. Niestety, Nowakowska nie biegła na tyle dobrze, żeby myśleć o medalu. Jeszcze lepiej spisywała się Krystyna Guzik, która pierwsze dwa strzelania skończyła bez żadnego pudła. Kiedy wybiegała ze strzelnicy, zajmowała pierwszą pozycję. Niestety, jeszcze lepiej biegły rywalki: Dorin Habert i Anais Bescond były w rewelacyjnej formie.

 

Dwie Francuzki strzelały błyskawicznie, biegły jak maszyny i zasłużenie stanęły na dwóch najwyższych stopniach podium. Guzik długo walczyła o medal, gdyby nie spudłowała na trzecim strzelaniu, miałaby pewnie brązowy medal. Podobny los spotkał Magdalenę Gwizdoń. Najbardziej doświadczona zawodniczka w polskiej reprezentacji spudłowała tylko raz, na ostatnim strzelaniu i tych kilka milimetrów zabrało jej brązowy medal. Gdyby nie to, udałoby się wyprzedzić nawet Niemkę Laurę Dahlmeier, która zdołała odrobić straty ze strzelnicy, wspinając się na trzecią pozycję.

 

Wyniki:

 

1. Marie Dorin Habert (Francja) 44.02,8 (1 karna minuta)

2. Anais Bescond (Francja) strata 12,2 s (1)

3. Laura Dahlmeier (Niemcy) 1.17,8 (2)

4. Veronika Vitkova (Czechy) 1.26,8 (1)

5. Gabriela Soukalova (Czechy) 1.36,8 (2)

6. Franziska Hildebrand (Niemcy) 1.37,7 (1)

7. Krystyna Guzik (Polska) 1.39,4 (1)

8. Dorothea Wierer (Włochy) 1.43,3 (2)

9. Irina Warwynec (Ukraina) 1.56,3 (1)

10. Alexia Ruggaldier (Włochy) 1.57,5 (1)

...

12. Magdalena Gwizdoń (Polska) 2.09,3 (1)

40. Monika Hojnisz (Polska) 3.59,1 (3)

41. Weronika Nowakowska (Polska) 4.15,0 (2)

 

Polecamy transmisje zawodów biathlonowych na antenach Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

 

Przegapiłeś transmisję? Nic straconego! Archiwum znajdziesz TUTAJ!

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie