Zapaśnicze ME: Polki w czołówce

Sporty walki

Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) zajęła w Rydze siódme miejsce w wadze 60 kg zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym. Paula Kozłow (MKS Unia Racibórz) była ósma w kategorii 53 kg, a Radosław Baranowski (Grunwald Poznań) siódmy w wadze 97 kg.

Wrzesień w kwalifikacjach wyeliminowała Turczynkę Neslihan Ulusoy wygrywając 11:0, a w 1/4 finału przegrała na łopatki z późniejszą brązową medalistką Rosjanką Julią Proncewicz. Na najwyższym stopniu podium stanęła Finka Petra Maarit Olli. W 1/8 finału Kozłow pokonała Violetę Ponomariovą (Łotwa) 6:2, a w ćwierćfinale uległa na łopatki reprezentance Mołdawii Natalii Budu. Mistrzynią Europy została Szwedka Sofia Mattson.

Z Polaków w drugim dniu imprezy walczył jedynie w kategorii 97 kg Radosław Baran (Grunwald Poznań), który sklasyfikowany został w stawce 21 zawodników na siódmym miejscu. Zapaśnik z Poznania w kwalifikacjach pokonał 11:0 Dragomira Stojczewa (Bułgaria). W 1/8 finału przegrał w identycznym stosunku z późniejszym mistrzem Europy reprezentującym Rosję Anzorem Bołtukajewem. Awans rywala do finału stworzył Baranowi szansę uczestnictwa w repesażach. W pierwszej walce pokonał Łotysza Imantsa Lagodskisa 12:1, a w drugiej uległ na punkty 1:5 Elizbarowi Odikadze (Gruzja).

W czwartek w trzecim, przedostatnim dniu ME wolniaków wystąpią: Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard-61 kg), Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska-74),Roksana Zasina (ZTA Zgierz-55) oraz Daria Osocka (KS Wrestler24 Poznań-75). Mistrzostwa potrwają do niedzieli, piątek to ostatni dzień rywalizacji w stylu wolnym. Dwa pozostałe zarezerwowane zostały dla przedstawicieli stylu klasycznego.