Dobre wspomnienia z Polsat Boxing Night

Sporty walki

Dla wielu bohaterów najbliższej, zaplanowanej na 2 kwietnia gali, słowa Polsat Boxing Night kojarzą się bardzo dobrze. Aż czterech zawodników i jedna zawodniczka odnosili zwycięstwa na poprzednich edycjach imprezy.

Ewa Brodnicka – bohaterka ostatniej edycji Polsat Boxing Night (wrzesień 2015 roku). Jej pojedynek na słowa z Ewą Piatkowską elektryzował kibiców już na długo przed tym, zanim obie panie weszły do ringu. Po takiej dawce emocji, jeszcze przed pierwszym gongiem, oczekiwania były ogromne. Ewy nie zawiodły. Sędziowie, po dziesięciu rundach zaciętego pojedynku, jako zwyciężczynię ogłosili Brodnicką. „Królowa Polskiego Boksu” niedługo później – 19 grudnia – przystąpiła do walki o mistrzostwo Europy wagi lekkiej. Przyszedł czas na pierwszą obronę. 2 kwietnia w Tauron Arenie Kraków zmierzy się z Anitą Torti.

 

Brodnicka - Piątkowska. Skrót walki


Na tej samej edycji efektowne zwycięstwo odniósł niezwykle utalentowany Michał Cieślak. Polak po raz kolejny nie dał szans rywalowi – na pokonanie Shawna Coxa potrzebował zaledwie 1,5 minuty. Teraz zadanie będzie cięższe. Francisco Palacios nie bez powodu ma pseudonim „Czarodziej” - przecież już niejednego zaczarował w ringu.

 

Cieślak - Cox. Cała walka

Równie dobre wspomnienia z Polsat Boxing Night ma Michał Syrowatka. Ten, na jeszcze wcześniejszej edycji – w 2014 roku, przystąpił do ciężkiego, bratobójczego boju z Michałem Chudeckim. Ten jednak ciężki okazał się tylko w teorii. W praktyce Syrowatka brutalnie znokautował rywala już w pierwszej rundzie. Podczas gdy Chudecki długo nie mógł podnieść się z maty, Syrowatka skakał z radości.

 

Zobacz błyskawiczny nokaut Syrowatki na Chudeckim!

 

Nic więc dziwnego, że 28-letniego pięściarza z Ełku eksperci ogłosili nową nadzieją polskiego boksu. Później dwa kolejne efektowne zwycięstwa i marzenia o wielkich pojedynkach. Te marzenia zostały jednak w grudniu mocno skorygowane przez doświadczonego Rafała Jackiewicza. „Wojownik” wówczas posłał na deski młodszego przeciwnika. Jeśli Syrowatka wciąż chce myśleć o wielkiej karierze i zachować tylko piękne wspomnienia z Polsat Boxing Night w rewanżowym pojedynku po prostu musi wygrać.

 

Tak Jackiewicz znokautował Syrowatkę!


Jeszcze wcześniej, bo na pierwszej edycji imprezy w 2009 roku, niemałą niespodziankę sprawił Mateusz Masternak. Wówczas „Master” nie był faworytem starcia z Łukaszem Janikiem. Wrocławianin nic jednak nie zrobił sobie z opinii ekspertów i znokautował „Lucky Looka” w piątej rundzie, co dało początek jego międzynarodowej karierze. Ostatnio Masternak nie ma zbyt dobrej passy. Czy i tym razem występ na Polsat Boxing Night będzie przełomowy? Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ naprzeciw Polaka stanie niebezpieczny Amerykanin - Eric Fields.


No i najczęstszy bohater gal Polsat Boxing Night – Tomasz Adamek. „Góral” nie był bohaterem zaledwie jednej z czterech edycji. Zaczął od zwycięstwa w pięknym stylu w starciu z Andrzej Gołotą. Później przegrał na punkty z młodszym Arturem Szpilką. Po tej walce postanowił zakończyć karierę. Na szczęście zdanie zmienił i na wrześniowej gali Adamek mógł cieszyć się ze zwycięstwa nad Przemysławem Saletą. Saleta wówczas zapowiedział, że już nigdy nie wejdzie do ringu, natomiast 39-latkowi z Gilowic powróciły mistrzowskie ambicje. Zapowiada, że zrobi wszystko, aby do kolekcji pasów dołożyć jeszcze ten wagi ciężkiej. Jeśli 2 kwietnia w Krakowie zwycięży z Erickiem Moliną, zdobędzie pas IBF Intercontinental, co z pewnością zbliży go do potyczki o upragniony tytuł.

 

Adamek - Saleta. Skrót walki


Dla kogo tym razem gala Polsat Boxing Night okaże się szczęśliwa, a kto będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o wydarzeniu w Tauron Arenie Kraków? Przekonamy się już 2 kwietnia!

 

KARTA WALK POLSAT BOXING NIGHT:

EWA BRODNICKA (10-0, 2 KO) - ANITA TORTI (9-5-1, 3 KO)
WAGA LEKKA, WALKA O PAS EBU - 10 RUND

RAFAŁ JACKIEWICZ (47-14-2, 22 KO) - MICHAŁ SYROWATKA (13-1, 4 KO)
WAGA PÓŁŚREDNIA - 10 RUND

MATEUSZ MASTERNAK (36-4, 26 KO) - ERIC FIELDS (24-3, 16 KO)
WAGA JUNIOR CIĘŻKA - 10 RUND

MICHAŁ CIEŚLAK (11-0, 7 KO) - FRANCISCO PALACIOS (23-3, 14 KO)
WAGA JUNIOR CIĘŻKA - 10 RUND

ANDRZEJ WAWRZYK (31-1, 17 KO) - MARCIN REKOWSKI (17-2, 14 KO)
WAGA CIĘŻKA - 10 RUND

TOMASZ ADAMEK (50-4, 30 KO) - ERIC MOLINA (24-3, 18 KO)
WAGA CIĘŻKA, WALKA O PAS IBF INTER-CONTINENTAL - 12 RUND

Karolina Owczarz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie