Prokuratura nie wszczęła śledztwa ws. wpisu Pudzianowskiego o uchodźcach

Sporty walki

Mariusz Pudzianowski nie będzie miał żadnych problemów w związku ze swoim głośnym wpisem na Facebooku, w którym w ostrych słowach skomentował zachowanie uchodźców napadających na samochody w Calais. Prokuratura okręgowa w Warszawie nie wszczęła postępowania po donosie organizacji "HejtStop", ponieważ nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście na wniosek stowarzyszenia prowadzącego projekt "HejtStop" miała sprawdzić, czy Pudzianowski nie dopuścił się przestępstwa z art. 256 Kodeksu Karnego, czyli tak zwanej "mowy nienawiści". Jak się okazało, "Pudzian" nie zrobił nic złego. Nie było więc podstaw do wszczynania śledźtwa. Informację na ten temat jako pierwszy podał vloger Krzysztof "Ator" Woźniak z kanału Wideoprezentacje.

 

W styczniu Pudzianowski wywołał burzę, zamieszczając zdjęcie z kijem baseballowym i komentarz na temat uchodźców. Oto on:

 

 

Z tym będę czekał na naczepie do UK niebawem przed wjazdem Prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport.Na naczepie bę...

Opublikowany przez Mariusz Pudzianowski Transport na 21 styczeń 2016

 

39-latek przygotowuje się teraz do kolejnej walki. Już 27 maja podczas KSW 35 zmierzy się z Marcinem Różalskim.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie