Jest kilku takich graczy w Tauron Basket Lidze, którzy każdego tygodnia przygotowują coś ekstra dla kibiców. Kiedy jeszcze grał w AZS Koszalin Ra'Shad James, niemal w każdym spotkaniu pokazywał zagranie alley oop, albo efektowną kontrę, zakończoną wsadem. Teraz na swoje barki ten obowiązek wziął Patrik Auda.

 

Reprezentant Czech lubi zagrać tyłem do kosza i trochę poboksować się z rywalami. Lubi też rozpędzić się i załadować piłkę z góry. Z A.J. Waltonem świetnie i agresywnie bronili akcji pick and roll, rozgrywanej przez Rosę Radom. Auda skończył akcję efektownym wsadem, mimo że doścignął go Michał Sokołowski.

 

King Wilki Morskie grają coraz lepiej. Kiedy wyniki się zgadzają, można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Brandon Brown świetnie podał, a C.J. Aiken zakończył akcję efektownym alley oopem tyłem (sic!). To się rzadko ogląda, nawet w NBA.

 

Justin Jackson to prawdziwy czołg, a kiedy się rozpędzi, to lepiej zejść mu z drogi. Zawodnicy Polfarmeksu Kutno nawet nie próbowali stawiać oporu, kiedy przejął piłkę i popędził na ich kosz.

 

Grzmoty Tygodnia w Tauron Basket Lidze można obejrzeć w załączonym materiale wideo.