Kolejny remis AS Monaco. PSG o krok od obrony tytułu

Piłkarze Paris Saint-Germain mogą już w niedzielę w 30. kolejce zapewnić sobie czwarty z rzędu tytuł mistrza Francji. Zadanie ułatwił im wicelider AS Monaco, który w piątek zremisował na swoim stadionie z Reims 2:2. Jeżeli PSG wygra w niedzielę swój mecz ligowy z Troyes to paryżanie oficjalnie obronią mistrzowski tytuł.

Gospodarze prowadzili do przerwy 2:1 po dwóch trafieniach Vagnera Love i jednym dla gości Gaetana Charbonniera. W 79. minucie wynik ustalił Diego. Paryżanie, którzy wyprzedzają Monaco o 22 punkty, zagrają w niedzielę na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli - Troyes. Początek spotkania o godz. 14.

Broniący tytułu stołeczni, którzy w środę wyeliminowali Chelsea i wywalczyli awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, przegrali w tym sezonie tylko jedno spotkanie - 28 lutego z Olympique Lyon 1:2. Wcześniej byli niepokonani przez 36 kolejek. Ich bilans od początku trwających rozgrywek to 23 zwycięstwa i pięć remisów.