1 Liga: Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec. Skrót meczu

Arka Gdynia po niesamowicie zaciętym meczu zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec na własnym boisku 2:2. Jeszcze w 90. minucie goście prowadzili na boisku wicelidera 2:1, ale cenny triumf zabrał im gol w doliczonym czasie gry autorstwa Dariusza Formelli. Skrót meczu.

Spotkanie Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec wywołało duże zainteresowanie wśród kibiców. Trudno się dziwić, bo w hicie 1 ligi spotkały się drugi z trzecim zespołem tabeli. Mecz rozpoczął się pechowo dla gospodarzy. Piłkarze Arki atakowali, ale w 8 min. po podaniu Dawida Ryndaka piłkę pechowo przeciął wślizgiem Krzysztof Sobieraj, pakując ją do własnej bramki. Na wyrównanie fani gospodarzy musieli czekać blisko dwadzieścia minut. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę przejął Paweł Abbott i uderzeniem z kilku metrów pokonał bezradnego Wojciecha Fabisiaka.

Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęli piłkarze z Gdyni. W 57 min. po podaniu Abbotta Dariusz Formella oddał techniczny strzał w długi róg bramki rywali, ale Fabisiak popisał się kapitalną interwencją. W 63 min. dogodnej sytuacji nie wykorzystał z kolei Marcus da Silva. To, czego nie udało się gospodarzom, dokonali sosnowiczanie. W 75 min. Jakub Arak w sytuacji sam na sam z bramkarzem odegrał piłkę do Michała Fidziukiewicza, który bez kłopotów strzelił celnie. Gospodarze do końca dążyli do wyrównania. W doliczonym czasie do remisu doprowadził Dariusz Formella.

Cały skrót meczu Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec zobacz w materiale wideo.