Barcelona gromi i bije niechlubny rekord!

FC Barcelona nie pozostawiła złudzeń i robiła Getafe aż 6:0. Dominacja Blaugrany ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. "Duma Katalonii" pobiła jednak niechlubny rekord, a mianowicie nie wykorzystała już ósmego rzutu karnego w tym sezonie Primera Division.

Mecz z Getafe, Katalończycy zaczęli bez Luisa Suareza. Urugwajczyk ma na swoim koncie cztery żółte kartki i w przypadku kolejnej musiałby pauzować w następnym meczu z Villarreal. Rywal Barcy jest jedną z ulubionych drużyn dla Leo Messiego. Argentyńczyk w 19 meczach strzelił im 17 goli. Dodatkowo Getafe jeszcze nigdy nie wygrało na Camp Nou.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w 8. minucie. Składna akcja Barcelony i samobójczy gol Juana Rodrígueza. Chwilę potem podwyższyć mógł Messi, lecz Argentyńczyk nie wykorzystał karnego. Był to już ósmy, niewykorzystany w tym sezonie rzut karny przez Blaugrane. To nowy, niechlubny rekord ligi.

”Duma Katalonii” nie schodziła z połowy przeciwników. W 19. minucie Andres Iniesta pięknym podaniem uruchomił Messiego, ten zagrał na głowę Munira El Haddadiego i było 2:0. Goście byli bezradni i jedyne o co mogli robić to modlić się o najniższy wymiar kary. Drugą asystą popisał się Argentyńczyk, a bramkę zdobył Neymar. Na swoje trafienie doczekał się również Messi, który strzałem z za pola karnego podwyższył wynik.

Dla Barcelony to było jednak za mało. Kolejny raz podawał Messi, i kolejny raz strzelał Neymar. Swoją bramkę zdobył również, pozostający nieco w cieniu kolegów, Arda Turan. Turek popisał się piękną przewrotką. Był to 37. mecz, w którym Barcelona nie poniosła porażki oraz 12. wygrane spotkanie z rzędu w Primera Division.

FC Barcelona – Getafe 6:0 (4:0)
Bramki: Rodríguez 9’- sam, Munir 19’, Neymar 32’, 51, Messi 41’, Turan 57’