Lech Poznań goni czołówkę! Festiwal pięknych goli w Chorzowie

Fenomenalne trafienia Macieja Gajosa oraz Darko Jevticia były ozdobą meczu pomiędzy Lechem Poznań, a Ruchem Chorzów. "Kolejorz" wygrał 3:1 i zbliżył się do podium Ekstraklasy. Honorową bramkę dla "Niebieskich" zdobył Mariusz Stępiński, który z trzynastoma bramkami zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

Przed tym spotkaniem obie ekipy miały na swoim koncie po 37 punktów. Zarówno w Chorzowie jak i w Poznaniu widziano realne szanse na podium. Dla ruchu mecz z Lechem miał być zwieńczeniem maratonu z rywalami z czołówki. Ostatnie trzy spotkania ”Niebieskich” to mecze z czołówką ligi (Legia Warszawa, Cracovia, Pogoń Szczecin). Dodać do tego należy derby Śląska z Górnikiem Zabrze.

W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie trafiali do siatki Jasmina Buricia jednak w obu przypadkach sędzia bramek nie uznał. Gola strzelili za to poznaniacy. Ładną, składną akcję Lecha tuż przed przerwą, wykończył przepięknym, technicznym uderzeniem Maciej Gajos.

Ruch długo utrzymywał się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Dużo lepiej sprawdzały się kontrataki Lecha. W 57. minucie piłkę w pole karne wrzucił  Gergo Lovrencsics, pozostawiony bez krycia Darko Jevtić spokojnie przyjął sobie futbolówkę i podwyższył wynik spotkania. Chorzowianie się nie poddali i strzelili gola kontaktowego. Autorem trafienia Mariusz Stępiński, który podciął sobie piłkę nad Buriciem i razem z nią wpadł do bramki Lecha. Co prawda snajper Ruchu pomógł sobie ręką, ale tym razem sędzia gola uznał. Trzynaste trafienie piłkarza ”Niebieskich” w tym sezonie. Stępiński jest najlepszym polskim strzelcem ligi.

Marzenia Ruchu o remisie zniszczył Jevtić, który fenomenalnym strzałem, drugi raz tego wieczoru pokonał bramkarza gospodarzy. Lech goni czołówkę i ma już tylko trzy punkty straty do trzeciej Cracovii.

Ruch Chorzów – Lech Poznań 1:3 (0:1)

Bramki: Gajos 44’, Jevtić 57’, 72’ – Stępiński 63’

Ruch: Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Mazek (84. Efir), Surma, Iwański (72. Hanzel), Lipski, Moneta (73. Zieńczuk) - Stępiński.

Lech:Buric - Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kadar - Lovrencsics, Tetteh (88. Dudka), Jevtic (81. Volkov), Trałka, Gajos - Kownacki (67. Sisi)

Żółte kartki: Ruch Chorzów: Michał Koj. Lech Poznań: Marcin Kamiński.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 9 000.