Pierwszy start Marit Bjoergen po urodzeniu syna

Multimedalistka olimpijska i świata w biegach narciarskich Marit Bjoergen wystartowała po raz pierwszy po urodzeniu syna 26 grudnia. W sobotę ukończyła organizowany od czterech lat bieg swojego imienia ”Marit Bjoergenrennet”.

Norweżka przebiegła dystans 42 km techniką klasyczną. Rywalizowano w jej rodzinnej miejscowości Rognes.

Bjoergen startowała w klasie otwartej, gdzie granice wiekowe wynoszą 17-100 lat. W swojej grupie wiekowej 35-letnia biegaczka była jedyna, więc - jak powiedziała - trudno powiedzieć czy wygrała.

"Ważne, że ukończyłam ten w sumie długi bieg z w miarę dobrym czasem dwóch godzin i 16 minut. Miałam trochę dziwne uczucie, startując po tak długiej przerwie, lecz z kilometra ma kilometr czułam się coraz lepiej i wczuwałam się w technikę" - powiedziała.

Następne starty Norweżki to w środę sprint techniką klasyczną w Sarpsborg oraz 1 kwietnia bieg na 5 kilometrów techniką dowolną podczas mistrzostw Norwegii w Beitostoelen.