Rugby: Początek wiosny w Sopocie

W zaległym meczu Ekstraligi rugby Ogniwo Sopot pokonało Orkan Sochaczew 36:18. Konfrontacja w Sopocie była pierwszym spotkaniem najwyższej ligi w roku 2016. Kolejne mecze zostaną rozegrane za dwa tygodnie, wcześniej reprezentantów Polski czeka spotkanie z Belgią w Warszawie, w ramach Pucharu Narodów Europy.

Rugbiści Ogniwa Sopot byli faworytami tego spotkania, ale do przerwy kibice oglądali wyrównaną walkę obu ekip. To ekipa z Sochaczewa wywalczyła pierwsze punkty w tym spotkaniu. Do przerwy gospodarze prowadzili 14:12, a po godzinie gry tylko18:17, zdołali jednak w końcówce meczu przejąć inicjatywę.

Dzięki zwycięstwu (z punktem bonusowym) nad Orkanem sopocianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Oznacza to, że na czele  Ekstraligi znajdują się obecnie trzy drużyny z Trójmiasta: Arka Gdynia (46 punktów) - Lechia Gdańsk (44) - Ogniwo Sopot (35). W następnej serii gier w Sopocie zostaną rozegrane derby Trójmiasta: Ogniwo podejmie lidera tabeli i obrońcę mistrzowskiego tytułu - Arkę Gdynia.

Rugby: Trójmiejska dominacja

Na początku marca do Polskiego Związku Rugby wpłynęło oficjalne pismo z informacją, że drużyna Posnanii wycofała się z rozgrywek Ekstraligi. O kształcie tabeli po tym wydarzeniu władze związku zadecydują na spotkaniu, które odbędzie się przy okazji meczu Polska - Belgia, zaplanowanego na 19 marca w Warszawie.

Ekstraliga Faza I – runda IX:

MKS Ogniwo Sopot - RC Orkan Sochaczew 36:18 (14:12)

Punkty Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 11 (4pd, K), Roman Zhuk 10 (2P), Sławosz Hodura 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Maciej Wojtkuński 5 (P).
Punkty Orkan: Tomasz Gasik 18 (6K).

Sędziowie: Hubert Bedyński, Leszek Kościelniak, Mariusz Kasperek.

11 kolejka Ekstraligi:

2015-03-26/27:

Lechia Gdańsk - Master Pharm Budowlani Łódź
Ogniwo Sopot - Arka Gdynia
Pogoń Awenta Siedlce - Skra Warszawa

Nie odbędzie się mecz: Orkan Sochaczew - Posnania Poznań.

Transmisja meczu Pucharu Narodów Europy Polska - Belgia w sobotę 19 marca, od godziny 17.30 w Polsacie Sport News.