Skromne Juve, spektakularny Paulo Dybala (WIDEO)

Skromnym wynikiem 1:0 zakończyło się piątkowe spotkanie Serie A Juventus - Sassuolo. Dla Starej Damy najważniejsze są jednak trzy punkty, które przybliżają ją do mistrzostwa Włoch. Jedyną bramkę przepięknym strzałem zza pola karnego zdobył Paulo Dybala.

Piłkarze Juventusu rozegrali swoje ligowe spotkanie już w piątek ze względu na przyszłotygodniowy mecz Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Zapewne oszczędzali też siły na starcie w pucharach, co potwierdza sam wynik potyczki z Sassuolo. Stara Dama zadowoliła się bramką z 36. minuty autorstwa Paulo Dybali. Trzeba jednak przyznać, że gol był wyjątkowy.

Dybala technicznym uderzeniem z okolic 19. metra od bramki rywala, zakończył dwójkową akcję z Juanem Cuadrado. Później gospodarze spokojnie kontrolowali już mecz. Dzięki zwycięstwu mają już sześć punktów przewagi nad głównym rywalem w walce o Scudeto - Napoli. Piłkarze z południa Włoch mają jednak do rozegrania jeden mecz więcej.

Warto także odnotować znakomitą w ostatnich tygodniach postawę Gianluigiego Buffona. Bramkarzowi Juve brakuje tylko trzech minut do pobicia rekordu piłkarskiej ekstraklasy Włoch. Buffon nie dał się pokonać w dziesięciu kolejnych meczach ligowych, a passę podtrzymał w piątkowym spotkaniu z Sassuolo.

Po raz ostatni wyjmował piłkę z siatki 10 stycznia w 64. minucie zwycięskiego meczu z Sampdorią Genua (2:1). Od tego czasu zachował czyste konto przez 926 minut, poprawiając najlepsze osiągnięcie swojego słynnego poprzednika w drużynie "Starej Damy" Dino Zoffa, który w sezonie 1972/73 nie puścił gola przez 903 minuty.

Rekord Serie A należy do Sebastiano Rossiego. W sezonie 1993/94 golkiper AC Milan nie puścił bramki przez 929 minut.

38-letni Buffon będzie miał szansę pobicia rekordu w przyszłą niedzielę w pojedynku derbowym z Torino.