1 liga: Zawisza nieskuteczny w Legnicy. Miedź cudem uratowała remis

Miedź Legnica w meczu kończącym 21. serię gier zremisowała 1:1 z bydgoskim Zawiszą. Bydgoszczanie nie wykorzystali szansy na zrównanie się punktami z trzecim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec, choć byli zespołem lepszym. Szczególnie w drugiej połowie spadkowicz z Ekstraklasy często zagrażał bramce strzeżonej przez Pawła Kapsę.

Pierwsza połowa meczu w Legnicy obfitowała w sytuacje strzeleckie. Jako pierwsi dwie dogodne okazje stworzyli sobie piłkarze gospodarzy jednak Tomasz Midzierski i Tadas Labukas uderzali niecelnie. Gdyby piłka po ich uderzeniach zmierzała w światło bramki Łukasz Sapela raczej nie miałby nic do powiedzenia.

Na odpowiedź bydgoszczan nie trzeba było długo czekać. Najpierw Karol Danielak postraszył Pawła Kapsę, ale jego uderzenie przewrotką było minimalnie niecelne. W 28. minucie Kamil Drygas oddał strzał głową, ale piłka po tym uderzeniu wylądowała w rękach Kapsy.

W 33. minucie indywidualną akcję przeprowadził Forsell, który najpierw zgubił na zamach robiącego wślizg Drygasa, a potem uderzył na bramkę Sapeli. Bomba Fina została sparowana,  ale dosłownie chwilę później sam na sam z golkiperem Zawiszy znalazł się Wojciech Łobodziński, jednak z obu pojedynków górą wyszedł doświadczony Sapela. Co się odwlecze to nie uciecze. Dziesięć minut później zespół Ryszarda Tarasiewicz wyszedł na prowadzenie. Artjom Artjunin najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i dobił wybroniony przez Sapelę strzał Marka Gancarczyka.

Mocny akcentem drugą połowę mogli rozpocząć przyjezdni. Jednak piłka po uderzeniu głową przez Piotra Stawarczyka trafiła tylko w poprzeczkę bramki gospodarzy. Zawisza poszedł za ciosem i już cztery minuty później dopiął swego. Gola wyrównującego strzelił Karol Angielski.

W 69. minucie goście byli o krok od wyjścia na prowadzenie, ale jakimś cudem Mica nie trafił do bramki. W tej sytuacji Kapsa popełnił błąd, a portugalski pomocnik nie trafia do pustej bramki. W samej końcówce Zawisza był bliski przesądzenie losów spotkanie, ale drużyna Zbigniewa Smółki raziła nieskutecznością.

Miedź Legnica – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)

Bramki: Artjom Artjunin (42') - Karol Angielski (55')

Żółte kartki: Michał Stasiak - Sebastian Kamiński

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec) Widzów: 1600