Arsenal nie obroni Pucharu Anglii! Watford zatrzymał ”Kanonierów”

Arsenal, który w poprzednich dwóch sezonach zdobywał FA Cup , tym razem nie obroni tego tytułu. ”The Gunners” odpadli w ćwierćfinale najstarszych rozgrywek piłkarskich świata, przegrywając na Emirates z Watfordem 1:2. W końcówce remis gospodarzom mógł zapewnić Danny Welbeck, lecz Anglik nie trafił do pustej bramki!

W drodze do ćwierćfinału Watford skromnie pokonał Leeds United 1:0. Arsenal po bezbramkowym remisie z Hull City, w powtórzonym meczu rozbił ”Tygrysy” 4:0.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Aktywny był Mesut Ozil, który świetnymi podaniami uruchamiał swoich kolegów. Kilka szans miał nowy nabytek ”Kanonierów” Mohamed El Nenny. Jego próby lądowały jednak wysoko ponad bramką.  Mimo dominacji w pierwszej połowie, Arsenal nie potrafił napocząć rywala.

Drugą połowę świetnie zaczęli goście. Pozycję w polu karnym wywalczył sobie Odion Ighalo i otworzył wynik spotkania. Asystę zaliczył Troy Deeney . W tym sezonie ten duet napastników jest prawdziwą zmorą dla bramkarzy czy to w Premier League, czy też w FA Cup.  Gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, ale zamiast wyrównać nadziali się na kontratak gości. Po raz kolejny podawał Deeney, a atomowym strzałem w okienko bramki popisał się Adlène Guédioura. David Ospina był bez szans.

Arsenal walczył o choćby honorowe trafienie i dopiął swego. W końcówce gola strzelił Danny Welbeck, a chwilę później mógł doprowadzić do wyrównania. Anglik tym razem nie trafił jednak do pustej bramki. Kanonierzy, którzy w poprzednich dwóch edycjach sięgali po Puchar Anglii , tym razem obejdą się smakiem. Nikłe szanse na wygranie Premier League oraz Ligi Mistrzów powodują, iż ekipa Arsene’a Wengera może w obecnym sezonie nie zdobyć żadnego tytułu. Możliwe, że włodarze klubu z Londynu stracą ciepliwość i pożegnają się z francuskim trenerem Arsenalu.

Arsenal – Watford 1:2 (0:0)
Bramki: Welbeck 88’ - Ighalo 50’,  Guédioura 63’