Orlen Liga: Porażka Atomówek w Pile

W spotkaniu 22. kolejki Orlen Ligi siatkarki PTPS Piła wygrały z PGE Atomem Treflem Sopot 3:1. Sopocianki pojawiły się w Pile w eksperymentalnym składzie, co bez większych kłopotów wykorzystały gospodynie.

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot już  wcześniej zapewniły sobie drugie miejsce w tabeli OrlenLigi i do ostatniego meczu rundy zasadniczej z PTPS Piła przystąpiły bez większej presji. Atomówki chciały wykorzystać spotkanie w Pile pod kątem przygotowania do Pucharu Polski i fazy play-off ekstraklasy. To wszystko miało oczywiście wpływ na temperaturę meczu. W środkowej części premierowej odsłony gospodynie uzyskały prowadzenie 13:7 i... przegrały pięć kolejnych akcji (13:12). Wyrównana walka trwała do stanu 17:17. W końcówce znów przewagę uzyskały pilanki, a dwa błędy sopocianek ustaliły wynik tej partii na 25:20.

Drugą odsłonę gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia (4:0), ale w środkowej części seta gra się wyrównała i to przyjezdne uzyskały przewagę na pierwszej przerwie (15:16). Skuteczna gra Magdaleny Damaske w końcówce seta przesądziła o porażce gospodyń 20:25. Sopocianki wyrównały stan meczu, ale dwa kolejne sety zakończyły się zwycięstwami gospodyń 25:10 i 25:18. Spotkanie zakończył skuteczny atak Joanny Sobczak, która chwilę później odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki (MVP) meczu.

PTPS Piła - PGE Atom Trefl Sopot 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 25:19)

PTPS: Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Kiesha Leggs, Joanna Sobczak, Anna Stencel, Dorota Wilk - Olga Pauliukouskaja (libero) oraz Katarzyna Lewandowska, Alicja Markiewicz (libero).

PGE Atom Trefl: Magdalena Damaske, Zuzanna Efimienko, Anna Kaczmar, Klaudia Kaczorowska, Anna Miros, Maja Tokarska - Agata Durajczyk (libero) oraz Klaudia Kulig, Justyna Łukasik.

Wyniki pozostałych meczów 22. kolejki Orlen Ligi:

2016-03-11: Impel Wrocław - Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:18, 25:21)
2016-03-12: Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police 0:3 (15:25, 16:25, 16:25)
2016-03-12: Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:11, 25:11, 26:24)
2016-03-12: Pałac Bydgoszcz - Legionovia Legionowo 2:3 (25:19, 19:25, 19:25, 25:20, 10:15)

Do rozegrania:

2016-03-14: Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (18.00; transmisja - Polsat Sport)