Orlen Wisła Płock musiała wygrać 11-stoma bramkami, jeśli liczyła na pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym. Wiadomo jednak, że nawet jeśli nie udałoby się jej rozgromić Vive Tauronu Kielce, to i tak każde zwycięstwo przyjęliby z pocałowaniem ręki. Zwłaszcza że "świętej wojny" płocczanie nie wygrali od siedmiu gier. Ich dyspozycja nie zawiodła i mimo niekorzystnych rezultatów w ostatnich starciach, mecz na szczycie oglądąło się znakomicie.

Nie zabrakło kapitalnych akcji, parad bramkarskich i oczywiście żywiołowego dopingu kibiców. W pewnym momencie zrobiło się naprawdę gorąco, tak żegospodarzy musiał uciszać Michał Jurecki! Ostatecznie to Orlen Wisła Płock wygrała 31:27 i przerwała złą passę. Mimo wszystko to Vive Tauron Kielce zajęło pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym. Była to także pierwsza porażka podopiecznych Tałanta Dujszebajewa w tym sezonie.

 

Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 31:27 (16:16)

 

 

Polecamy: Mecze PGNiG Superligi na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!