Remis Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin! Gol Piątka ozdobą meczu

Zagłębie Lubin zremisowało na wałsnym obiekcie z Pogonią Szczecin 1:1 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 27. kolejki Ekstraklasy. Bramkę dla Gości zdobył Rafał Murawski. Na uwagę zasługuję Łukasz Piątek, który cudownym uderzeniem w okienko, doprowadził do wyrównania.

Świetny początek roku w wykonaniu Lubinian spowodował, że drużyna Piotra Stokowca znalazła się w czołówce Ekstraklasy. ”Miedziowi” w pięciu meczach zdobyli 10 punktów przegrywając jedynie minimalnie z Legią Warszawa. Pogoń dla odmiany wygrała zaledwie jedno spotkanie, notując po drodze aż trzy remisy z rzędu.

Spotkanie szóstej i czwartej ekipy obecnego sezonu lepiej zaczęli goście ze Szczecina. W 7. minucie ładnym uderzeniem głową popisał się Rafał Murawski.  Po zdobyciu bramki, przyjezdni lekko cofnęli się do defensywy. Zagłębie stworzyło sobie kilka dogodnych sytuacji. Swoje szanse mieli m.in.  Arkadiusz Woźniak oraz Łukasz Janoszka. Gospodarzom zdecydowanie brakowało skuteczności.

Po przerwie do pracy wzięli się gospodarze. Przyniosło to, niemal od razu, efekt w postaci gola Łukasza Piątka.  Zawodnik Zagłębia popisał się wyśmienitym uderzeniem, po którym piłka zdjęła pajęczynę z okienka bramki Pogoni. Trafienie klasy światowej. Co cieszy bardziej to fakt, iż w obecnej kolejce tak piękne gole padają jak na zawołanie. Wyniki nie uległ już zmianie. Sytuacja obu ekip, po tym meczu, w tabeli nie uległa zmianie.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
Bramki: Ł. Piątek 55’ – R. Murawski 7’