WT: Życiowy sukces polskich siatkarek

Polki Kinga Kołosińska i Monika Brzostek przegrały 0:2 z amerykańskim duetem Kerri Walsh - April Ross w finale turnieju World Tour rangi Grand Slam w siatkówce plażowej w Rio de Janeiro. Dla biało-czerwonych występ w finale tego prestiżowego turnieju był największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze.

Reprezentantki Polski Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały w półfinale Szwajcarki Isabelle Forrer i Anouk Verge-Depre 2:1 (21:13, 13:21, 15:13). W finale Polki zmierzyły się z faworyzowanymi Amerykankami - Kerri Walsh Jennings (trzykrotna mistrzyni olimpijska) i April Ross.

Amerykanki już w pierwszym secie potwierdziły rolę faworytek. Przeważały od początku tej odsłony (2:4, 5:7) , a w dalszej jej części jeszcze powiększyły przewagę (6:11, 14:19). Kerri Walsh skutecznym atakiem wywalczyła piłkę setową (15:20), a w kolejnej akcji rozpaczliwa obrona Amerykanek i zaskakujący atak w trudnej sytuacji zakończyły seta. Druga odsłona miała na początku wyrównany przebieg (4:4), ale faworytki szybko odskoczyły biało-czerwonym (9:13, 11:16) i po ataku April Ross miały piłkę meczową przy stanie 12:20. Polki obroniły się jeszcze po ataku Kingi Kołosińskiej, ale w kolejnej akcji  April Ross zakończyła to jednostronne spotkanie.

Walsh/Ross (USA, 8) - Kołosińska/Brzostek (Polska, 12) 2:0 (21:15, 21:13)