CF: Z ziemi włoskiej do Polski. Oto plan Nawałki?

Piłka nożna
CF: Z ziemi włoskiej do Polski. Oto plan Nawałki?
fot. PAP

Selekcjoner Adam Nawałka powołał piłkarzy z klubów zagranicznych na towarzyskie mecze z Serbią i Finlandią. Czy zaskoczył? Zapytaliśmy o to byłych reprezentantów Polski: Tomasza Łapińskiego, Dariusza Dziekanowskiego, Dariusza Wdowczyka i Tomasza Hajtę.

Do kadry wracają Bartosz Salamon i Paweł Wszołek. W porównaniu z poprzednimi powołaniami brakuje m.in. obrońców Łukasza Szukały (Osmanlispor) i Thiago Cionka (Palermo).

 

- Salamon nigdy mnie do siebie nie przekonał, ale zobaczymy jak będzie tym razem. Pamiętam jego poprzednie mecze w barwach drużyny narodowej. Był niepewny, niestabilny i grał dość nerwowo - uważa były reprezentant Polski Tomasz Hajto.

 

- Dwa, trzy lata temu myśleliśmy, że Salamon z Wszołkiem będą stanowić o sile kadry. Są to młodzi piłkarze, którzy mieli trudny okres w lidze włoskiej. Widać teraz, że te zespoły wiążą z nimi nadzieje, oni nie składają broni – dodaje Dariusz Dziekanowski.

 

Mecz Polska - Serbia odbędzie się 23 marca w Poznaniu. Początek o godzinie 20:45. Trzy dni później będziemy świadkami meczu Polska - Finlandia we Wrocławiu. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:30.

 

Komentarze do powołań Adama Nawałki zobacz w materiale wideo.

Sebastian Staszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze