Po dwóch zwycięstwach w UFC, pokonaniu Juliany Limy oraz Claudii Gadelhy, Jędrzejczyk otrzymała szansę walki o pas mistrzowski amerykańskiej organizacji. Polka na gali UFC 185 w Las Vegas nie dała żadnych szans Carli Esparzie i już w drugiej rundzie pojedynku sędzia Don Turnage przerwał nierówną walkę.

Jędrzejczyk od tego momentu stoczyła dwa pojedynki w obronie pasa mistrzowskiego. Reprezentantka Berkut Arrachion Olsztyn pokonała Jessicę Penne w Berlinie oraz Valerie Letourneau na gali w Melbourne. Jeszcze dwanaście miesięcy temu niewielu ekspertów i kibiców wierzyło w aż tak spektakularny sukces polskiej zawodniczki.

Dzisiaj Jędrzejczyk zajmuje pierwsze miejsce w kobiecym rankingu bez podziału na kategorie wagowe i jest jedną z największych gwiazd amerykańskiej organizacji. Polka ostatnio w roli trenerki zakończyła nagrania do 23. sezonu programu The Ultimate Fighter, a już 8 lipca w rewanżowym starciu z Claudią Gadelhą po raz trzeci będzie broniła mistrzowskiego pasa kategorii słomkowej.

Przypomnijcie sobie, raz jeszcze, jak Jędrzejczyk osiągnęła największy sukces w historii polskiego MMA!

 

On This Day last year: Joanna Jedrzejczyk won the strawweight title with a dominant performance at UFC 185. Watch it all over again: http://bit.ly/1RZmKdR

Opublikowany przez UFC na 14 marca 2016