Na ratunek kibice! Fani podnieśli przewrócone bandy (WIDEO)

Piłka nożna

W pierwszej połowie meczu Eredivisie między De Graafschap a Rodą Kerkrade doszło do niecodziennej sytuacji. Otóż po bramce otwierającej wynik autorstwa Youssefa El Jebli w nieoczekiwanych okolicznościach na murawę runęły bandy otaczające boisko. Kiedy organizatorzy nie mogli znaleźć recepty na niefortunny wypadek, do gry wkroczyli... kibice, którzy łącząc siły podnieśli konstrukcję!

Starcie na dnie tabeli ligi holenderskiej polskich kibiców zainteresować mogło jedynie pod kątem wyjątkowego trafienia Piotra Parzyszka, który zdobył bramkę ustalającą wynik na 3:0 dla gospodarzy w swoim pierwszym kontakcie z piłką. To dopiero drugi tego typu wyczyn w historii Eredivisie. W meczu wydarzyła się jednak jeszcze jedna niecodzienna historia, mianowicie tuż go golu na 1:0 autorstwa Youssefa El Jebli, na płytę boiska runęły bandy otaczające plac gry.

 

Kolizja okazała się wielką przeszkodą dla organizatorów, którzy nie mogli znaleźć rozwiązania na zaistniałą sytuację. Z pomocą przyszli jednak kibice zasiadający na trybunach stadionu De Vijverberg: ich grupka ustawiona w rzędzie jednym ruchem podniosła konstrukcję i przywróciła jej dawny stan, dzięki czemu zawodnicy mogli kontynuować grę. Mecz ostatecznie zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 3:0, którzy dzięki trzem zdobytym punktom opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

 

Kibice podnoszący bandy w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze