Ex-Vexed w amerykańskiej organizacji?

E-sport
Ex-Vexed w amerykańskiej organizacji?

Jedna z najbardziej popularnych drużyn Counter-Strike: Global Offensive w Polsce już niebawem zagra pod banderą amerykańskiej organizacji. Mowa oczywiście o byłych już reprezentantach Vexed Gaming. W grę wchodzi również przeprowadzka zawodników za ocean. Jeśli doniesienia te okażą się prawdą, to Polacy będą mogli zbliżyć się pod względem zarobków nawet do gwiazd Virtus.pro.

Minął tydzień od ogłoszenia informacji o tym, że jedna z czołowych polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive nie będzie grała już pod banderą Vexed Gaming. Cała sprawa wywołała nie tylko duże zaskoczenie wśród e-sportowej społeczności, ale również falę spekulacji na temat tego, gdzie Karol 'rallen' Rodowicz i spółka występować będą w najbliższym czasie. Przed dwoma dniami na swoim oficjalnym profilu Facebook, Bartosz "Hyper" Wolny opublikował post z tajemniczo brzmiącą treścią. Jednocześnie był to również sygnał, że już wkrótce mają nastać znaczące zmiany. 

 

Big News Inc... !!!

Opublikowany przez Bartosz "Hyper" Wolny na 13 marca 2016

 

Według źródeł zbliżonych do samych zawodników, Hyper i spółka znaleźli już nowych pracodawców. Pradopodobnie w ciągu najbliższych godzin usłyszymy o przenosinach Polaków za ocean, gdzie będą rywalizować w barwach jednej z tamtejszych organizacji. Ustaliliśmy, że jest to jeden z nowo powstałych na tamtejszej scenie gamingów, którego dywizję CS:GO tworzył dotychczas amerykańsko-kanadyjski skład. Wiadomo, że w grę wchodzi również przeprowadzka polskiej ekipy do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędzaliby oni większość czasu. Ta kwestia ma się jednak wyjaśnić w ciągu najbliższego miesiąca.

 

Co więcej, podczas prowadzonych negocjacji z Amerykanami rozważano także pozostanie w kraju i dołączenie do jednego z tutejszych rozwijających się gamingów, bądź nawet utworzenie własnego. Mimo wstępnego porozumienia drużyny z potencjalnymi sponsorami, zapisy w kontraktach miały być jednak o wiele mniej satysfakcjonujące dla zawodników niż te wynegocjowane podczas rozmów z Amerykanami. 

Wojciech Podgórski
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie