Był mistrzem UFC ponad pięć lat, a pas miał... pięć sekund?

Sporty walki
Był mistrzem UFC ponad pięć lat, a pas miał... pięć sekund?
fot. Facebook

Georges St. Pierre (25-2) w latach 2008-2013 dziewięciokrotnie bronił tytułu mistrzowskiego kategorii półśredniej. Atrybutem mistrza jest pas, ale Kanadyjczyk podobno cieszył się nim tylko przez... kilka sekund.

W książce St. Pierre'a "The Way Of The Fight" głos zabiera wiele osób zaprzyjaźnionych z Kanadyjczykiem. W biografii pojawiają się wypowiedzi m.in. Firasa Zahabiego, głównego szkoleniowca byłego mistrza kategorii półśredniej. Opowiedział on zaskakującą historię o pasach mistrzowskich St. Pierre'a, a prawdziwość tych słów potwierdził na Twitterze.

 

 

Po wygranych, mistrzowskich walkach on zawsze oddawał komuś swój pas. Pas trafial do najbliższych, którzy pomogli mu osiągnąć życiowy cel. To było naprawdę zdumiewające. Po zwycięskiej walce w Toronto, na oczach największej widowni UFC w historii, powiesili mu pas na biodrach. - Ten jest dla ciebie - powiedział. Nawet w największym momencie swojej kariery nie pomyślał o sobie. Nie miał pasa mistrzowskiego dłużej niż pięć sekund i oddawał go dalej.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze