Głowacki - Cunningham: Kontrakty zostały podpisane

Sporty walki

Choć o tym, że Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) 16 kwietnia w Nowym Jorku w pierwszej obronie pasa WBO ma zmierzyć się ze Stevem Cunninghamem (28-7-1, 13 KO), mówiło się już od wielu dni, dopiero teraz pięściarze ostatecznie podpisali kontrakty na walkę.

- Cieszę się, że możemy w końcu oficjalnie ogłosić pojedynek Krzysztofa - powiedział w rozmowie z ringpolska.pl promotor jedynego obecnie polskiego czempiona w boksie zawodowym Andrzej Wasilewski.

 

Głowacki i Cunningham skrzyżują rękawice w hali Barclays Center na Brooklynie - tej samej w której w styczniu o tytuł WBC kategorii ciężkiej bił się z Deontayem Wilderem Artur Szpilka.

 

- Zapraszam serdecznie wszystkich polskich fanów! Byłem w Barclays podczas styczniowej gali i widziałem, jak niepowtarzalną atmosferę potrafili stworzyć nasi rodacy. Chciałbym, aby i tym razem trybuny były biało-czerwone jak podczas walk Maćka Sulęckiego, Adama Kownackiego i Artura Szpilki - dodał Wasilewski.

 

Głowacki po raz ostatni boksował w sierpniu ubiegłego roku, nokautując faworyzowanego Marco Hucka. Steve Cunningham, mający w swoim rekordzie po dwie walki z Tomaszem Adamkiem i Krzysztofem Włodarczykiem, osiem poprzednich pojedynków stoczył w wadze ciężkiej.

 

W załączonym materiale skrót walki Krzysztofa Głowackiego i Marco Hucka.

MC, ringpolska.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze