Neumayer zakończył karierę

Zimowe
Neumayer zakończył karierę
fot. Cyfrasport

Niemiecki skoczek narciarski Michael Neumayer zakończył sportową karierę. Jego największym sukcesem jest zdobycie w 2010 roku wraz z drużyną srebrnego medalu igrzysk olimpijskich. Wystąpił w 312 zawodach Pucharu Świata.

37-letni Neumayer zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 2000/01. W ciągu 16 lat odniósł jedno zwycięstwo i zanotował jeszcze trzy kolejne miejsca na podium. W sezonie 2007/08 zajął trzecią lokatę w Turnieju Czterech Skoczni.

 

"Mam za sobą piękny okres i dziękuję za wszelkie doświadczenia, jakie zebrałem dzięki temu, że byłem skoczkiem narciarskim. Teraz nadszedł jednak czas, by zająć się innymi rzeczami" - powiedział Neumayer, który jednak chce zostać przy swojej dyscyplinie sportu.

 

Trzy lata temu na mamuciej skoczni w Vikersund osiągnął odległość 231 m.

 

Ma trzy medale mistrzostw świata - wszystkie zdobyte razem z drużyną. Srebro wywalczył w 2005 roku w Oberstdorfie i osiem lat później w Predazzo, a brąz w 2011 roku w Oslo.

 

W tym sezonie najwyższe miejsce, jakie zajął to 19. w Oberstdorfie. Po raz ostatni wystąpił 24 stycznia w Zakopanem. Jeszcze wówczas jednak nie wiedział, że to będzie jego ostatni start w PŚ.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze