Resovia ucieka Skrze w boju o 2. miejsce

Indykpol AZS Olsztyn przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 0:3 (23:25, 17:25, 17:25) w mecz 23. kolejki PlusLigi. Gospodarze we wszystkich trzech setach do drugiej przerwy technicznej toczyła równą walkę z mistrzami Polski. Następnie inicjatywę na parkiecie przejmowali rzeszowianie, którzy w decydujących momentach ani przez chwilę nie zwolnili ręki w ataku.

Pierwszą partię spotkania od dobrych zagrywek rozpoczął Miłosz Zniszczoł (2:0). Rzeszowianie od początku mieli problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki, co wiązało się z brakiem skutecznego ataku (3:7). Chwilę przed przerwą Paweł Woicki zatrzymał blokiem Oliega Achrema (8:3). Po wznowieniu gry goście zaczęli odrabiać straty, dzięki cierpliwej grze w kontrze zniwelowali stratę do jednego oczka (8:9). Od tego momentu zespoły toczyły równą grę. Po stronie Asseco Resovii coraz lepiej zaczął funkcjonować blok. Na drugiej przerwie technicznej rzeszowianie objęli prowadzenie (16:15) i (19:16). Olsztynianie nie złożyli broni, dzięki serii zagrywek Zniszczoła doprowadzili do remisu (19:19). Do końca tej partii drużyny grały bardzo równo. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili mistrzowie Polski. W ostatniej akcji skutecznie z lewego skrzydła zaatakował Achrem (25:23).

Indykpol AZS kolejną partię rozpoczął równie dobrze jak wcześniejszą. Dobra zagrywka i skuteczny atak dał im prowadzenie na pierwszym czasie (8:5). Gospodarze do stanu (13:11) kontrolowali wydarzenia na boisku. Następnie goście zaczęli odrabiać starty (13:13), a przy serii zagrywek Fabiana Drzyzgi odskoczyli na siedem oczek (20:13). Na niewiele zdały się przerwy na żądanie trenera Andrei Gardiniego i zmiany w szeregach Akademików. Mistrzowie Polski pewnie wygrali tę odsłonę meczu do 17.

Set numer trzy od zepsutej zagrywki rozpoczął Russell Holmes (0:1). Jednak chwilę później podopieczni Andrzeja Kowala włączyli przysłowiowy piąty bieg. W ataku nie do zatrzymania byli Bartosz Kurek i Dmytro Paszycki (8:4). Z kolei gospodarze nie wystrzegali się prostych błędów zarówno w polu serwisowym oraz ataku. Drużyna z Podkarpacia na drugiej pauzie utrzymała wypracowaną przewagę (16:11). Przed przerwą skutecznie po prostej zaatakował Kurek. Asseco Resovia do końca kontrolowała grę i wygrała tę partię do 17. Zwycięstwo pewnym atakiem ze środka przypieczętował Paszycki. Do rąk wspomnianego zawodnika trafiła nagroda dla najlepszego zawodnika meczu. To trzecia nagroda środkowego rzeszowskiej drużyny w tym sezonie.

AZS Olsztyn – Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 17:25, 17:25)

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Adamajtis, Bartosz Bednorz, Thomas Koelewijn, Marcin Waliński, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł - Michał Potera (libero) - Krzysztof Bieńkowski, Leszek Wójcik, Maciej Zajder.

Asseco Resovia: Olieg Achrem, Fabian Drzyzga, Thomas Jaeschke, Russell Holmes, Bartosz Kurek, Dmytro Paszycki - Krzysztof Ignaczak (libero) - Dawid Dryja, Nikołaj Penczew.

Polecamy mecze PlusLigi na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!