O tym, że Leon jest zawodnikiem światowej klasy, nie trzeba nikogo przekonywać. Andrzej Wrona, Facundo Conte i Mariusz Marcyniak na łamach oficjalnej strony internetowej PGE Skry Bełchatów wypowiadali się o nim w samych superlatywach. Nie zapominają przy tym o innej gwieździe, jaką jest Anderson.

 

- Można powiedzieć, że Zenit to trochę reprezentacja Rosji, wzmocniona o dwóch - chyba najlepszych, albo jednych z najlepszych, zawodników na swojej pozycji, czyli Andersona i Leona, którzy są prawdopodobnie największymi gwiazdami w męskiej siatkówce. Tworzą świetny duet – ocenił Wrona.

 

- Zenit dysponuje świetnymi zawodnikami, który grają dobrze zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. O sile ich drużyny stanowią przede wszystkim Anderson i Leon, którzy dysponują potężnym atakiem i silną zagrywką – zauważył Conte.

 

- Leon to ewenement, bo w bardzo młodym wieku został kapitanem reprezentacji Kuby, która była wtedy mocnym zespołem. Taki zawodnik jak on trafia się jeden na milion. Anderson to klasa sama w sobie, doświadczony gracz - podsumował Marcyniak.

 

Mecz Zenit Kazań – PGE Skra Bełchatów rozpocznie się o godzinie 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

 

W załączonym materiale występ Wilfredo Leona w meczu z Lotosem Trefl Gdańsk.