Siatkarze PGE Skry Bełchatów o Leonie: Taki zawodnik trafia się jeden na milion

Siatkówka
Siatkarze PGE Skry Bełchatów o Leonie: Taki zawodnik trafia się jeden na milion
fot. Cyfrasport

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zdają sobie sprawę, że jeśli chcą pokonać Zenit Kazań, to muszą zneutralizować dwóch czołowych siatkarzy świata. Kogo? Oczywiście Wilfredo Leona i Matthew Andersona!

O tym, że Leon jest zawodnikiem światowej klasy, nie trzeba nikogo przekonywać. Andrzej Wrona, Facundo Conte i Mariusz Marcyniak na łamach oficjalnej strony internetowej PGE Skry Bełchatów wypowiadali się o nim w samych superlatywach. Nie zapominają przy tym o innej gwieździe, jaką jest Anderson.

 

- Można powiedzieć, że Zenit to trochę reprezentacja Rosji, wzmocniona o dwóch - chyba najlepszych, albo jednych z najlepszych, zawodników na swojej pozycji, czyli Andersona i Leona, którzy są prawdopodobnie największymi gwiazdami w męskiej siatkówce. Tworzą świetny duet – ocenił Wrona.

 

- Zenit dysponuje świetnymi zawodnikami, który grają dobrze zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. O sile ich drużyny stanowią przede wszystkim Anderson i Leon, którzy dysponują potężnym atakiem i silną zagrywką – zauważył Conte.

 

- Leon to ewenement, bo w bardzo młodym wieku został kapitanem reprezentacji Kuby, która była wtedy mocnym zespołem. Taki zawodnik jak on trafia się jeden na milion. Anderson to klasa sama w sobie, doświadczony gracz - podsumował Marcyniak.

 

Mecz Zenit Kazań – PGE Skra Bełchatów rozpocznie się o godzinie 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

 

W załączonym materiale występ Wilfredo Leona w meczu z Lotosem Trefl Gdańsk.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze