World Tour: Cztery męskie pary w turnieju głównym Vitoria Open

Siatkówka
World Tour: Cztery męskie pary w turnieju głównym Vitoria Open
fot. pzps.pl

Cztery polskie męskie pary zagrają w turnieju głównym Vitoria Open zaliczanego do cyklu World Touru. Pomyślnie przez eliminacje przeszli Michał Bryl i Jakub Szałankiewicz oraz Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Dołączyli oni do Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka oraz Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla.

W kwalifikacjach Bryl i Szałankiewicz pokonali Kanadyjczyków Sergiya Grabovskyyego i Gabriela Burlacu 2:0 (21:11, 21:7), a następnie Amerykanów Dereka Olsona i Jeremy Casebeera 2:1 (21:19, 17:21, 15:12). Natomiast Maciej Kosiak i Maciej Rudol zwyciężyli Norwegów Jana Erika Moena i Stiana Opsahla 2:0 (21:12, 21:15) oraz Belgów Driesa Koekelkoren/Toma van Walle 2:0 (24:22, 21:14).

 

Natomiast w pierwszej rundzie kwalifikacji kobiet chiński duet Chen Chunxia/Tang Ningya pokonał Jagodę Gruszczyńską i Dorotę Strąg 2:1 (21:17, 17:21, 15:8). W turnieju głównym pań zagrają Monika Brzostek z Kingą Kołosińską.

 

W poprzednim turnieju World Touru - Rio Grand Slam - polskie pary dały koncert gry. Na obiekcie, gdzie w sierpniu odbędą się igrzyska olimpijskie biało-czerwone duety odniosły wielkie sukcesy. Łosiak z Kantorem zdobyli złoty medal, a Brzostek i Kołosińska srebrny. Fijałek z Prudlem zajęli czwarte miejsce.

 

Monika Brzostek w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej podkreśliła, że "z Kingą Kołosińską nie są jeszcze w optymalnej formie." Nasza zawodniczka dodała, że w Brazylii przywitały ich wysokie temperatury, powyżej 35 stopni Celsjusza. - Zaraz po przylocie ciężko było się z tym oswoić. Jednak z każdym dniem było coraz lepiej, a po czterech, pięciu dniach byłyśmy już w pełni zaaklimatyzowane - podkreśliła.

 

Z Rio De Janeiro polska ekipa, tak jak pozostali uczestnicy, musieli szybko udać się do Vitorii. W środę rozpocznie się rywalizacja w grupach turnieju głównego.

MC, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze