Ziółkowski przed FEN 11: Chcę wygrać, ale nie przed czasem

Sporty walki

Marian Ziółkowski (14-3-1, 1 NC) już w sobotę na gali FEN 11 w walce wieczoru zmierzy się z Romanem Szymańskim (7-2). Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski kategorii lekkiej, a "Golden Boy" wcale nie liczy na łatwą przeprawę. Wręcz przeciwnie. - Chciałbym stoczyć walkę na pełnym dystansie, a nie zakończyć przed czasem. Najważniejsze, żeby wszystkim się podobała - mówi w rozmowie z Polsatsport.pl.

Ziółkowski dla wielu kibiców może być postacią anonimową i szerszej publiczności nie jest jeszcze znany. Przygodę ze sportami walki rozpoczął około sześć lat temu i od początku znalazł się pod skrzydłami trenera Mirosława Oknińskiego. Na macie miał okazję od początku przygody z MMA trenować m.in. z Krzysztofem Jotko, który w ostatnim czasie znakomicie spisuje się w organizacji UFC.

W swoim życiu zawsze lubił chodzić pod prąd, a w szkole nie należał do uczniów siedzących w pierwszej ławce. Podążał swoją drogą i MMA okazało się strzałem w dziesiątkę. Z tym sportem Ziółkowski wiąże swoją przyszłość, a walka na FEN 11 z Romanem Szymańskim ma przybliżyć go do upragnionych celów. Dla niego to również szansa na zdobycie drugiego pasa mistrzowskiego. Aktualnie jest mistrzem PLMMA.

 

- Trener przekazał mi wiadomość o możliwości walki na FEN i ją przyjąłem. Sporo osób zobaczymy ten pojedynek, a dodatkowo gala transmistowana jest w bardzo popularnej telewizji - zdradził.

Ziółkowski zna swoje mocne strony, a o słabych nie wspomina. Choć jego przeciwnik Roman Szymański w ostatnim roku zachwycił polskich ekspertów MMA, to "Golden Boy" nie obawia się kolejnej przeszkody. Pojedynek ma przede wszystkim zakończyć się jego zwycięstwem. Najlepiej po długiej i atrakcyjnej dla widzów walce.

 

- Szymański jest bardzo wszechstronny, ale to mnie bardzo cieszy, bo będzie świetna walka. Ja mam świetne warunki i jestem bardzo szybki. Nie chcę Romana znokautować w pierwszej rundzie i chyba wolałbym walkę na pełnym dystansie. Wszystkim musi się ten pojedynek spodobać - zakończył rozmowę Ziółkowski.

 

W załączonym materiale wideo obejrzyj materiał przybliżający sylwetkę Mariana Ziółkowskiego, bohatera walki wieczoru gali FEN 11.

 

Transmisja gali FEN 11 w sobotę od godziny 19:30 w Polsacie Sport.

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze