1 liga: Wisła Płock obroniła fotel lidera. Ładny gol Piotrowskiego (WIDEO)

Prowadząca w pierwszoligowej tabeli Wisła Płock pokonała Miedź Legnica 2:0. W ten sposób podopieczni Marcina Kaczmarka zrehabilitowali się za stratę punktów w poprzedniej kolejce, kiedy zremisowali bezbramkowo z Pogonią Siedlce. Wiosną nadal są niepokonani.

Płock to twierdzą, którą bardzo ciężko zdobyć w tym sezonie. Do tej pory "Nafciarze" tylko trzykrotnie nie wywalczyli u siebie kompletu punktów. W meczu, który zainaugurował 22. kolejkę, ich kibice znów oglądali zwycięstwo swoich ulubieńców.

Wynik w  35. minucie otworzył Damian Piotrowski. 29-latek ograł jak dziecko Artjoma Artjunina i pięknym strzałem w okienko nie dał żadnych szans Pawłowi Kapsie! Strzelec gola miał szczególne powody do satysfakcji. Jako głogowianin może traktować mecze z Miedzią Legnica jako mini derby Dolnego Śląska.

Już w doliczonym czasie gry kropkę nad "i" postawił Wojciech Łuczak. Gospodarze z łatwością przedarli się przez obronę rywali i 26-latek bez problemów pokonał bramkarza.

Pomimo wygranej swojej drużyny, trener Kaczmarek ma powody do zmartwień. Na początku drugiej połowy Arkadiusz Reca, który został powołany do reprezentacji Polski U-21 na mecze z Finlandią i Białorusią, zgłosił kontuzję i musiał zejść z boiska. Możliwe, że naderwał mięsień czworogłowy.

Wisła Płock - Miedź Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: Piotrowski 35, Łuczak 90+2

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński - Damian Piotrowski (80. Jakub Bąk), Wojciech Łuczak, Maksymilian Rogalski, Dimityr Ilijew (74. Piotr Mroziński), Arkadiusz Reca (48. Fabian Hiszpański) - Mikołaj Lebedyński

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Artjom Artjunin - Wojciech Łobodziński, Damian Rasak, Łukasz Garguła (86. Igor Subbotin), Petteri Forsell, Marek Gancarczyk (78. Marcin Garuch) - Tadas Labukas (62. Bartosz Ślusarski)