Drugie rozdanie w Planicy

Zimowe
Drugie rozdanie w Planicy
fot. PAP

Kwalifikacje o godz. 14 i 75 minut później początek konkursu indywidualnego - tak wygląda program drugiego z czterech dni finału Pucharu Świata w skokach w słoweńskiej Planicy, gdzie narciarze rywalizują na obiekcie mamucim.

W pierwotnym planie organizatorzy zakładali, że kwalifikacje do piątkowych zawodów rozegrane zostaną w czwartek jako pierwsza seria dodatkowego konkursu, ale później zmienili zdanie. Tym samym ponowną szansę zaprezentowania się na Letalnicy otrzyma siedmiu biało-czerwonych: Bartłomiej Kłusek, Maciej Kot, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch, który w czwartek był 15. i jest najwyżej sklasyfikowanym z Polaków w klasyfikacji generalnej cyklu - 21. pozycja oraz PŚ w lotach - 19. miejsce.

 

Oczy kibiców będą jednak zwrócone przede wszystkim na Petera Prevca. Bohater gospodarzy, który w tym roku triumfował już w Turnieju Czterech Skoczni i jest pewny Kryształowej Kuli, powalczy o 15. zwycięstwo w sezonie, choć już 14. jest historycznym osiągnięciem, bo taka sztuka nie udała się nikomu wcześniej.

 

Do zakończenia sezonu pozostały łącznie trzy konkursy; oprócz piątkowego, także sobotnia "drużynówka" i indywidualny w niedzielę z udziałem najlepszej "30" pucharowego zestawienia.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze