World Tour: Porażki dwóch polskich par w 1/8 finału

Siatkówka
World Tour: Porażki dwóch polskich par w 1/8 finału
fot. PAP

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Jakub Szałankiewicz i Maciej Bryl odpadli w 1/8 finału turnieju World Tour w brazylijskiej Vitorii. Nie grali jeszcze Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

W walce o ćwierćfinał Fijałek (UKS SMS Łódź) i Prudel (TS Volley Rybnik) okazali się słabsi od Hiszpanów Pablo Herrery i Adriana Gaviry 1:2 (19:21, 21:19, 7:15).

 

Z kolei Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Bryl (RCS Czarni Radom) ulegli Włochom Aleksowi Ranghieriemu i Adrianowi Carambuli 1:2 (18:21, 21:18, 13:15).

 

Czarna passa Lotosu trwa! Bolesna porażka w Radomiu

 

Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (KS Jastrzębie), którzy w niedzielę odnieśli największy sukces w karierze, triumfując w imprezie WT Grand Slam w Rio de Janeiro, w 1/8 finału zmierzą się z mistrzami świata Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Bruno Schmidtem.

 

Na fazie grupowej udział w imprezie zakończyły Monika Brzostek i Kinga Kołosińska (obie AZS UMCS TPS Lublin), które w Rio de Janeiro były drugie oraz Maciejowie Rudol (MKS Zryw Volley Iława) i Kosiak (UKS SMS Łódź).

 

W eliminacjach odpadły Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Dorota Strąg (Piast Szczecin). Rudol i Kosiak oraz Szałankiewicz i Bryl przeszli przez kwalifikacje.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze