Dziwny ruch Rosjan. Słowacki siatkarz blisko gry dla Sbornej!

Siatkówka
Dziwny ruch Rosjan. Słowacki siatkarz blisko gry dla Sbornej!
fot. CyfraSport

Lukas Divis może już niedługo zagrać w siatkarskiej reprezentacji Rosji. Były siatkarz Jastrzębskiego Węgla wyraził chęć reprezentowania Sbornej. Co więcej znalazł się na szerokiej liście, z której Władimir Alekno wybierze graczy, którzy zagrają w kadrze w zbliżającym się sezonie reprezentacyjnym!

Divis był graczem Jastrzębskiego Węgla w latach 2010-2011. Z Polski przeniósł się do rosyjskiego Lokomotiwu Nowosybirsk, w którym zakotwiczył na dłużej. Dłuższy pobyt w Rosji sprawił, że Divis wystąpił o rosyjskie obywatelstwo, które otrzymał kilka lat temu.

Jednocześnie w 2014 roku Divis zrezygnował z gry dla słowackiej kadry. Podkreślał jednak, że nigdy nie miał planów, by zagrać dla reprezentacji Rosji. Z ostatnich doniesień wynika, że 30-letni przyjmujący radykalnie zmienił zdanie.

- Divis jest na szerokiej liście Władimira Alekny. Jest gotowy by zagrać dla narodowego zespołu Rosji - potwierdził agent siatkarza Dmitrij Rezwanow. Sam siatkarz jeszcze nie ustosunkował się do informacji, ale przy ostatnich kłopotach Rosjan, wydaje się być poważnym kandydatem do gry dla Sbornej...

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze