G2 Esports wygrywa EU LCS Spring Split! H2k, VIT, Origen, Fnatic i UOL w fazie playoff.

E-sport
G2 Esports wygrywa EU LCS Spring Split! H2k, VIT, Origen, Fnatic i UOL w fazie playoff.

G2 Esports zakończyło zmagania w 2016 EU LCS Spring Split na pierwszy miejscu z bilansem 15-3 po piątkowej wygranej z Unicorns of Love i będzie rozstawione bezpośrednio w półfinałach playoffów.

G2 Esports debiutowało w tym roku w EU LCS po wygranej nad SK Gaming 3-2 w turnieju promocyjnym. Przed sezonem LCS drużyna dodała do swojego składu junglera Kima „Tricka” Gang-yuna i Kima „Emperora” Jin-hyuna jako ADC.

H2k Gaming dołączy do G2 Esports w ćwierćfinale. Drużyna Jankosa i Vandera zakończyła wiosenny split z bilansem 14-4 po piątkowym zwycięstwie nad Elements i sobotnim nad Origen.

W ćwierćfinałach zagrają zdobywcy trzeciego miejsca Vitality z szóstym miejscem tabeli (Fnatic) oraz zdobywcy czwartego miejsca (Origen) przeciwko piątemu (Unicorns of Love).

Na siódmym miejscu ląduje Elements z bilansem 6-16. Nie pozwoli im to zagrać w playoffach, ale zabezpieczają sobie miejsce w letnim splicie EU LCS. Drużyny z ostatnich miejsc czyli Splyce, Team ROCCAT i Giants Gaming będą musiały zagrać w turnieju promocyjnym, gdzie zmierzą się o pozostanie w LCS z dwoma drużynami z Challenger Series.

Giants Gaming zagra z Copenhagen Wolves 24 marca, a wygrany z tego meczu zagra ze Splyce 2 dni później. Zwycięzca ostatniego meczu zagra z przegranym z meczu między Team Huma i ROCCAT 27 marca.

Playoffy wiosennego splitu EU LCS rozpoczną się 2 kwietnia i potrwają do 17 kwietnia. Wielki finał zostanie rozegrany w holenderskim Rotterdam Ahoy Arena.

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie