Kubica i Prokop zajęli 44. miejsce w wyścigu na torze Mugello

Moto

Robert Kubica i Czech Martin Prokop, jadący Mercedesem SLS AMG GT3, zostali sklasyfikowani na 44. miejscu w 12-godzinnym wyścigu na włoskim Autodromo Internazionale di Mugello po kłopotach ze skrzynią biegów. Wygrał Holender Max Braams z V8 Racing.

Kubica zjechał w sobotę po 262 okrążeniach, a naprawa samochodu zajęła prawie 19 minut. Po trzech kolejnych pętlach Polak ponownie musiał udać się do garażu, a zespół MS Sports wycofał się ze swojego debiutanckiego wyścigu. Do końca zmagań pozostała godzina i 16 minut.

F1: 50. pole position w karierze Hamiltona

Dzień wcześniej polsko-czeskiemu teamowi również na przeszkodzie stanęły problemy techniczne. Już na szóstym okrążeniu toru w samochodzie nastąpiła awaria zawieszenia. W serwisie Mercedes został naprawiony, ale załoga spadła w klasyfikacji na odległą lokatę. Po pierwszej części zmagań uplasowali się na 57. pozycji.

Dwa pozostałe miejsca w zmaganiach na torze Mugello na podium zajęli Szwajcarzy Chantal Kroll i Rolf Ineichen ze stratą - odpowiednio - pięciu i sześciu okrążeń do Braamsa.

Z powodu ograniczenia głośności silników w porze nocnej wyścig został podzielony na dwa etapy; w piątek trwał cztery godziny, a w sobotę osiem.