Lewandowski strzelił gola, którego zadedykował zmarłej babci

Robert Lewandowski został bohaterem meczu 1.FC Koeln - Bayern Monachium. Reprezentant Polski strzelił jedynego gola, którego zadedykował swojej zmarłej babci. W sumie zdobył już 25. bramek w tym sezonie Bundesligi.

"Lewy" nie zwalnia tempa nawet na moment. W sobotnim meczu Polak wykorzystał złe zagranie obrońcy, dopadł do piłki i pokonał bramkarza ładnym uderzeniem z szesnastu metrów. Chwilę później uniósł ręce w charakterystycznym geście, dedykując gola niedawno zmarłej babci.

Snajper Bayernu Monachium, który rozegrał 90 minut, może się pochwalić serią trzech meczów ze strzelonym golem. Wcześniej pokonał bramkarzy Werderu Brema (5:0) i Juventusu Turyn (4:2).

Gol Lewandowskiego to jedyny polski akcent w sobotnich meczach Bundesligi. Paweł Olkowski (1.FC Koeln), Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim), Artur Sobiech (Hannover 96) i Łukasz Załuska (SV Darmstadt 98) przesiedzieli po 90 minut wśród rezerwowych.