Orlen Liga: Mistrzynie Polski krok bliżej finału

Siatkówka

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Orlen Ligi siatkarki Chemika Police wygrały z MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 3:0. Półfinałowa rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, mistrzynie Polski zrobiły więc pierwszy krok w stronę finału. Drugie spotkanie zostanie rozegrane 9 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.

Siatkarki Chemika Police, które fazę zasadniczą zakończyły na czele tabeli Orlen Ligi były faworytkami w starciu z czwartą w ligowej stawce drużyną z Dąbrowy Górniczej. Mecze w fazie zasadniczej zakończyły się zwycięstwami mistrzyń Polski, które ograły rywalki na wyjeździe 3:0, a w Azoty Arenie 3:1. Policzanki - po odpadnięciu z Ligi Mistrzyń i zawirowaniach związanych z odejściem trenera Giuseppe Cuccarniego, którego zastąpił asystent Jakub Głuszak - wróciły ostatnio do dobrej dyspozycji, pewnie wygrywając w ostatnich spotkaniach Orlen Ligi. Dąbrowianki nie miały ostatnio dobrej passy: dwukrotnie przegrały z Budowlanymi Łódź - 1:3 w ostatniej kolejce ekstraklasy i 0:3 w ćwierćfinale Pucharu Polski.


Początek spotkania miał zaskakujący przebieg. Gospodynie rozpoczęły od falstartu i przegrywały po pierwszych akcjach 0:4, następnie 4:8 na pierwszej przerwie. W środkowej części seta dąbrowianki nadal utrzymywały przewagę (11:16), a tuż po niej gospodynie rozpoczęły pogoń za rywalkami, zakończonej powodzeniem, gdy Rebecca Pavan pomyliła się w ataku (18:18). Do stanu 21:21 obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, ale decydujące punkty padły łupem gospodyń. Po skutecznych atakach Izabeli Kowalińskiej i Anny Werblińskiej było już 23:21, a dwa błędy przyjezdnych w ataku zakończyły seta.

 

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęły policzanki (5:1, 8:3 - na pierwszej przerwie). Tym razem to przyjezdne goniły wynik i złapały kontakt z rywalkami przy stanie 13:12. Gra obu ekip w tej części seta falowała: najpierw trzy akcje z rzędu wygrały policzanki (18:14), a po chwili seria trzech zdobytych punktów padła łupem podopiecznych Juana Manuela Serramalery (18:17). Wyrównana walka trwała tym razem do stanu 20:19. Później obejrzeliśmy kolejną serię: cztery wygrane przez policzanki akcje właściwie przesądziły o ich sukcesie w tej partii. Po ataku Anny Werblińskiej z lewego skrzydła było już 23:19, a w kolejnej akcji błąd rozegrania po stronie dąbrowianek dał rywalkom piłkę setową. Przyjezdne obroniły się w dwóch akcjach, ale skuteczny atak Agnieszki Bednarek-Kaszy ustalił wynik seta na 25:21.

 

Trzecia odsłona również zaczęła się od przewagi gospodyń, które prowadziły 3:0 po skutecznym ataku Anny Werblińskiej, a po ataku Heleny Havelkovej 8:4 na pierwszej przerwie. Znów gospodynie wypracowały sobie znaczącą zaliczkę (14:7) i znów oglądaliśmy pogoń przyjezdnych. Cztery wygrane akcje z rzędu poprawiły rezultat (14:11), ale gospodynie szybko ocknęły się z chwilowego letargu i nie pozwoliły wyrwać sobie zwycięstwa w tym meczu. Agnieszka Bednarek-Kasza wywalczyła piłkę meczową dla Chemika (24:19), a trzecią partię  (25:20) i całe spotkanie zakończyła Helena Havelkova. MVP: Joanna Wołosz.


Druga odsłona półfinałowej rywalizacji Tauron MKS - Chemik Police zostanie rozegrana 9 kwietnia w sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej “Centrum” w Dąbrowie Górniczej. Jeśli wygrają policzanki - awansują do finału Orlen Ligi, jeśli mecz zakończy się sukcesem gospodyń, trzeci akt tej rywalizacji zobaczymy w sobotę 16 kwietnia w Azoty Arenie Szczecin. W drugiej półfinałowej parze grają PGE Atom Trefl Sopot i Impel Wrocław. Pierwszy mecz tych drużyn zostanie odbędzie się w środę - 23 marca środa, o godzinie 18.00 w Ergo Arenie; transmisja w Polsacie Sport News.

 

 

Mecze półfinałowe Orlen Ligi:

 

Chemik Police [1] - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza [4] 1-0 (3:0)

 

Chemik Police - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

 

Chemik: Agnieszka Bednarek-Kasza (7), Aleksandra Jagieło (1), Izabela Kowalińska (12), Stefana Veljkovic (5), Anna Werblińska (7), Joanna Wołosz (3) - Mariola Zenik (libero) oraz Helena Havelkova (10).
Tauron MKS: Eleonora Dziękiewicz (6), Kamila Ganszczyk (6), Micha Hancock (4), Deja McClendon (4), Rebbeca Pavan (1), Karolina Różycka (7) - Krystyna Strasz (libero) oraz Tamara Kaliszuk (11), Joanna Staniucha-Szczurek (3).

 
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police (9.04, sobota - Hala Widowiskowo-Sportowa “Centrum”)
Chemik Police - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza  (ewentualnie! 16.04, sobota - Azoty Arena Szczecin)

 

PGE Atom Trefl Sopot [2] - Impel Wrocław [3]

 

PGE Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław (23.03, środa, godzina 18.00 - Ergo Arena; transmisja - Polsat Sport News)
Impel Wrocław - PGE Atom Trefl Sopot (9.04, sobota - Hala Orbita
PGE Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław (ewentualnie! 16.04, sobota - Ergo Arena).

Robert Murawski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie