PlusLiga: ZAKSA nie dała szans Łuczniczce

Lider nie zwalnia tempa! Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, mimo ogromnej przewagi w tabeli i pewnego już awansu do wielkiego finału, nie dali kolejnym rywalom taryfy ulgowej i pewnie ograli 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz w spotkaniu 23. kolejki PlusLigi.

W premierowej odsłonie gospodarze uzyskali przewagę już przed pierwszą przerwą techniczną (8:4 - po skutecznej kontrze Rafała Buszka). W środkowej części seta bydgoszczanie podejmowali próby odrobienia strat, zbliżali się do rywali na dwa punkty (9:7 - po asie serwisowym Jakuba Jarosza, 11:9, 14:12), ale gospodarze nie pozwolili na odrobienie strat. Jeszcze w końcówce, dzięki skutecznej grze Jakuba Jarosza, goscie byli bliscy powodzenia (21:19), ale decydujące piłki padły łupem siatkarzy ZAKSY. Dawid Konarski wywalczył piłkę setową (24:21), a Sam Deroo w kolejnej akcji zakończył tę odsłonę.

Drugi set również rozpocząl się od przewagi ekipy z Kędzierzyna-Koźla. Gospodarze schodzili na pierwszą przerwę z trzema punktami zaliczki po skutecznym ataku Dawida Konarskiego, a po niej bezlitośnie punktowali rywali, uzyskując przewagę 14:7. W tym momencie na chwilę do głosu doszli siatkarze Łuczniczki, którzy wygrali cztery kolejne akcje, zmniejszając straty (14:11). Ferdinando De Giorgi poprosił o czas, a siatkarze ZAKSY wzięli sobie do serca reprymendę trenera, bo nie dali już w tym secie dojść rywalom do głosu. W końcówce, po dwóch skutecznych blokach Dawida Konarskiego, uzyskali przewagę 20:13 i kontrolowali sytuację na parkiecie. Piłkę setową wywalczył Jurij Gladyr (24:17), a odsłonę skutecznym atakiem po skosie zakończył Sam Deroo

Początek trzeciej partii przebiegał pod dyktando bydgoszczan (5:8), ale goście długo nie cieszyli się z tej przewagi. Zepsuli kilka zagrywek i gospodarze bez problemu odrobili straty (9:9) i przejęli inicjatywę na parkiecie. Na drugiej przerwie prowadzili już 16:11 i choć w końcówce as serwisowy Murilo Radke i błąd w ataku Grzegorza Pająka dały nadzieję przyjezdnym (21:20), kluczowe akcje znów wygrali kędzierzynianie. Spotkanie skutecznym atakiem zakończył Sam Deroo, który po chwili odebrał statuetkę dla najlepszego siatkarza tej konfrontacji.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:17, 25:22)

ZAKSA: Benjamin Toniutti (1), Sam Deroo (17), Jurij Gladyr (7), Łukasz Wiśniewski (4), Rafał Buszek (4), Dawid Konarski (16) - Paweł Zatorski (libero) oraz Kamil Semeniuk, Krzysztof Rejno (3), Grzegorz Pająk (1).

Łuczniczka: Wojciech Jurkiewicz (2), Jakub Jarosz (12), Michał Ruciak (2), Murilo Radke (2), Łukasz Wiese (8), Grzegorz Kosok (9) - Michał Żurek (libero) oraz Dawid Murek, Nikodem Wolański, Kevin Klinkenberg (4).

Wyniki pozostałych meczów 23. kolejki PlusLigi:

2016-03-09: Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 20:25, 36:34, 25:16)
2016-03-16: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 17:25, 17:25)
2016-03-18: Cerrad Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:16, 27:25, 23:25, 25:22)
2016-03-19: Effector Kielce - AZS Częstochowa 2:3 (25:23, 18:25, 10:25, 25:23, 12:15)

Do rozegrania:

2016-03-20: AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów (14.45; transmisja - Polsat Sport)
2016-03-21: MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała (18.00; transmisja - Polsat Sport)

Polecamy mecze PlusLigi na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!