Serie B: Gol Kupisza na wagę remisu. Cały mecz Salamona

Tomasz Kupisz, który reprezentuje barwy Brescii Calcio, strzelił gola na wagę remisu w starciu z Latina Calcio w ramach 32. kolejki Serie B. To szósta bramka polskiego skrzydłowego w sezonie. Pełne 90 minut w drużynie Cagliari Calcio rozegrał powołany na towarzyskie mecze z Serbią i Finlandią stoper reprezentacji Polski - Bartosz Salamon.

To pierwszy gol Polaka od 28 listopada ubiegłego roku, kiedy zaliczył dublet w meczu z Cagliari Calcio (4:0). Potem przygasł i na kolejną bramkę czekał do 32. kolejki. W tym okresie wypożyczony z Chievo Werona gracz zaliczył 3 asysty.

Zaskakująca porażka Atletico Madryt! FC Barcelona bliżej tytułu

Kupisz zdobył bramkę kontaktową w 73. minucie. Polak wykorzystał podanie Carlosa Embolo, który niewiele później wyprowadził Brescię na prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i drużyna naszego rodaka w tabeli zajmuje 9. miejsce - pierwsze, które nie daje miejsca w barażach o awans do Serie A.

Po zwycięstwie 2:0 nad Vicenzą Calcio na pozycję lidera wysunęła się drużyna Salamona - Cagliari, który tradycyjnie juz wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Środkowy obrońca swoimi dobrymi występami w ostatnim czasie zwrócił uwagę szkoleniowca reprezentacji Polski, który powołał go na towarzyskie mecze z Serbią i Finlandią. Salamon ma szansę wywalczenia sobie miejsca w kadrze na Euro 2016 we Francji.