Udany debiut w wyścigach konnych dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej

Dwukrotna złota medalistka olimpijska i 9-krotna mistrzyni świata w kolarstwie torowym Victoria Pendleton odniosła pierwszy sukces w wyścigach konnych. Brytyjka zajęła w debiucie piąte miejsce w prestiżowej rywalizacji dla amatorów w angielskim Cheltenham.

Na dystansie ponad 5 km nie popełniła żadnego błędu na 22 przeszkodach. 35-letnia Brytyjka startująca na 9-letnim koniu Pacha Du Polder była bliska zajęcia trzeciej lokaty. Na mecie została owacyjnie powitana przez kibiców, niemalże jak zwyciężczyni. - Takie powitanie to naprawdę coś wspaniałego. Te zawody to jedno z moich największych osiągnięć w życiu - powiedziała dwukrotna mistrzyni olimpijska, która za piąte miejsce otrzymała nagrodę w wysokości 936 funtów.

Wyścig jest rozgrywany od 1946 roku, a Pendelton przesiadła się z roweru na konia przed niespełna rokiem. Dlatego przed rywalizacją niektórzy komentatorzy twierdzili, że zawody w Cheltenham mogą okazać zbyt trudne dla debiutantki.

Była kolarka nie ukrywa, że konie stały się szybko jej wielką pasją. Podczas igrzysk w Londynie przed czterema laty Brytyjka zdobyła dwa medale - złoty w keirinie i srebrny w sprincie, zaś w Pekinie w 2008 r. - mistrzostwo olimpijskie w tej drugiej konkurencji.