1 liga: Cudowny gol Kamińskiego zapewnił Zawiszy wygraną

Zawisza Bydgoszcz w przedostatnim meczu 22. kolejki 1 ligi pokonał u siebie 1:0 PGE GKS Bełchatów. Zwycięstwo bydgoszczanom dał kapitalnym strzał Sebastiana Kamińskiego w 81. minucie. Gracz Zawiszy oddał atomowy strzał z dystansu w samo okienko bramki strzeżonej przez Maciej Krakowiaka.

W pierwszej połowie kibice w Bydgoszczy nie obejrzeli goli, choć były ku temu dwie dobre okazje. W 21. minucie Kamil Drygas był bliski zdobycia bramki. Piłka po strzale kapitana Zawiszy i interwencji Macieja Krakowiaka trafiła w słupek.

Odpowiedź bełchatowian nadeszła dwadzieścia minut później. Po strzale Cezarego Demianiuka było piekielnie groźnie, bo napastnik gości miał dużo wolnego miejsca przed polem karnym i uderzył nie do obrony, ale futbolówka zatrzymała się na słupku bramki Łukasza Sapeli.

Druga odsłona wręcz obfitowała w dogodne sytuacji podbramkowe z obydwu stron. Zarówno gospodarze, jak i goście mogli wyjść na prowadzenie, ale bramkarzem spisywali się doskonale. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do Zawiszy. W 81. minucie pięknego gola, który przesądził o losach niedzielnej rywalizacji strzelił Sebastian Kamiński. Obrońca bydgoszczan trafił w samo okienko.

Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

Bramka: Sebastian Kamiński (81')

Żółta kartka: Karol Danielak

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)