Katastrofa w Rosji! Zawody PŚ w biathlonie odwołane (WIDEO)

Z powodu zbyt silnego wiatru zawody zostały odwołane. W Chanty Mansyjsku wieje tak mocno, że na strzelnicę przewrócił się maszt oświetleniowy.

Początkowo opóźniono rywalizację kobiet z 10.20 na 14.45, ale warunki nie poprawiły się. Podmuchy wiatru zrywały plakaty i porywały niewielkie przedmioty (gałęzie, donice), w związku z czym organizatorzy nie mogli zapewnić bezpieczeństwa ani zawodnikom, ani kibicom. W pewnym momencie na strzelnicę runął nawet maszt z zamontowanymi reflektorami.

Takie warunki są zbyt niebezpieczne. Nie można w takiej sytuacji rozpocząć zmagań - powiedział telewizji ZDF dyrektor zawodów Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU) Borut Nunar.

To oznacza, że Krystyna Guzik zachowała 10. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Jest pierwszą Polką w historii, która zakończyła sezon na tak wysokiej lokacie. Rozstrzygnęły się także losy rywalizacji o małą Kryształową Kulę w biegu ze startu wspólnego kobiet - zdobyła ją zwyciężczyni całego cyklu Czeszka Gabriela Soukalova. Wśród mężczyzn oba trofea już wcześniej zapewnił sobie Francuz Martin Fourcade.

Rozstrzygnęły się także losy rywalizacji o małą Kryształową Kulę w biegu ze startu wspólnego kobiet - zdobyła ją zwyciężczyni całego cyklu Czeszka Gabriela Soukalova. Wśród mężczyzn oba trofea już wcześniej zapewnił sobie Francuz Martin Fourcade.