Borussia Dortmund wygrywa nawet bez Aubameyanga

Piłkarze wicelidera niemieckiej ekstraklasy Borussii Dortmund pokonali na wyjeździe Augsburg 3:1 w niedzielnym meczu 27. kolejki. Do lidera Bayernu Monachium tracą pięć punktów. W ekipie gości ze względów osobistych nie zagrał Pierre-Emerick Aubameyang.

Gabończyk z powodu śmierci dziadka poleciał do swojego kraju. Pod jego nieobecność bramki dla wicelidera Bundesligi zdobyli Henrich Mchitarjan, Gonzalo Castro i Adrian Ramos. Jedynie trafienie dla Augsburga zaliczył w 16. minucie - jeszcze przy stanie 0:0 - Alfred Finnbogason. Całe spotkanie w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek. W innym niedzielnym meczu VfB Stuttgart, z Przemysławem Tytoniem w bramce, uległ u siebie Bayerowi Leverkusen 0:2 po golach Juliana Brandta i Karima Bellarabiego.

Dzień wcześniej bohaterem Bayernu Monachium w wyjazdowym meczu z FC Koeln, wygranym przez Bawarczyków 1:0, był Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski pokonał bramkarza gospodarzy w 10. minucie strzałem zza pola karnego. To jego 25. trafienie w sezonie. Lewandowski ustanowił swój najlepszy wynik strzelecki w Bundeslidze, a przy okazji został pierwszym obcokrajowcem w historii Bayernu, który w jednym sezonie niemieckiej ekstraklasy zdobył 25 bramek.

W klasyfikacji strzelców Bundesligi 2015/16 umocnił się na pozycji lidera, ma trzy gole więcej niż Aubameyang. W sobotę Lewandowski rozegrał cały mecz, a rezerwowym ekipy gospodarzy był Paweł Olkowski.