CF: Lewandowski w kadrze na ławce?

Piłka nożna
CF: Lewandowski w kadrze na ławce?
fot.Cyfrasport

Eksperci Polsatu Sport w Cafe Futbol zastanawiali się, jak selekcjoner Adam Nawałka oraz trener klubowy Roberta Lewandowskiego Pep Guardiola powinni gospodarować siłami gwiazdy Bayernu Monachium. Czy przed wyjazdem na Euro 2016 "Lewy" częściej powinien siadać na ławce rezerwowych?

Prowadzący Cafe Futbol Mateusz Borek wywołał dyskusję dotyczącą Roberta Lewandowskiego. Zdaniem gospodarza niedzielnego programu snajper Bayernu Monachium raz na jakiś czas potrzebuje odpoczynku. - Oglądam wszystkie mecze Bayernu i uważam, że Robert powinien od czasu do czasu rozpocząć mecz na ławce. Jego organizm jest zmęczony, ale także mentalnie będzie z korzyścią dla niego, gdy czasami zasiądzie wśród rezerwowych. Przed tygodniem spotkanie z Werderem rozpoczął na ławce. Pojawił się na boisku na ostatni kwadrans, a i tak zrobił swoje wpisując się na listę strzelców. Odpoczynek zrobił swoje, bo był to inny piłkarz w starciu rewanżowym z Juventusem oraz w sobotnim meczu ligowym z FC Koeln - konstatował dziennikarz Polsatu Sport.

 

Roman Kołtoń przytoczył wypowiedź Roberta Lewandowskiego, który odniósł się do tematu rotacji w zespole klubowym. Redaktor Polsatu Sport wyznał, że kapitan reprezentacji Polski chce grać jak najwięcej aż do ewentualnego finału Ligi Mistrzów, żeby podtrzymać formę, bo każde spotkanie dodatkowo go napędza. - Oczywiste jest natomiast, że co jakiś czas Lewandowski czy Muller potrzebują odpoczynku, ale jestem pewien, że największa gwiazda reprezentacji Polski jest zmotywowana do gry w każdym meczu ligowym czy pucharowym. Pep Guardiola co jakiś czas daje swoim asom odpocząć, ale to jest normalne, że oszczędza ich na kluczowe mecze w sezonie - stwierdził Kołtoń.

 

Całą dyskusję dotyczącą Roberta Lewandowskiego zobaczcie w materiale wideo.    

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze