Nawałka: Drzwi do reprezentacji są wciąż otwarte dla wszystkich

Piłka nożna

Adam Nawałka zapewnił, że selekcja piłkarzy na mistrzostwa Europy będzie trwać do połowy maja. "Drzwi do reprezentacji są wciąż dla wszystkich otwarte" - przyznał trener biało-czerwonych na konferencji w Poznaniu, gdzie rozpoczęło się zgrupowanie przed meczem z Serbią.

Szkoleniowiec oznajmił, że przygotowania do Euro 2016 wchodzą w decydującą fazę. Także pod kątem selekcji zawodników. Zapewnił jednak, że brak niektórych nazwisk na liście powołań nie oznacza, że nie będzie już dla nich miejsca w drużynie narodowej.

 

CF: Kowalczyk znów szaleje na Legii! Wróciły wspomnienia…

 

"Brak Łukasza Szukały, Thiago Cionka, Sławka Peszki czy Sebastiana Mili nie oznacza, że odbieram im szansę w przyszłości. Podstawową zasadą jest forma, ona będzie decydować o powołaniach. Wszyscy muszą być w rytmie meczowym. Chcemy mieć szeroką grupę dobrze przygotowaną do mistrzostw Europy. Ta czwórka była z nami od początku, wiedzą jak to wszystko wygląda i wierzę, że po osiągnięciu odpowiedniej dyspozycji nadal będą kandydatami do gry w kadrze. Drzwi do reprezentacji są wciąż dla wszystkich otwarte" - powiedział na konferencji Nawałka.

 

Jak dodał, pomocnik Lecha Karol Linetty z powodu kontuzji żeber nie zagra w meczach z Serbią i Finlandią, ale będzie obecny na krótkim obozie.

 

"Zgrupowania to nie tylko treningi i mecze. Mamy też zajęcia teoretyczne, będziemy analizować nasze ostatnie spotkanie z Czechami. Zgrupowanie jest doskonała okazją, by dalej integrować grupę, tym bardziej, że atmosfera w zespole jest wzorcowa" - podkreślił selekcjoner.

 

Mecz Polski z Serbią rozegrany zostanie w środę o godz. 20.45. Trzy dni później we Wrocławiu biało-czerwoni podejmą Finlandię (17.30).

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze