Rio 2016: Sześć drużyn uzupełniło stawkę turnieju piłkarek ręcznych

Inne
Rio 2016: Sześć drużyn uzupełniło stawkę turnieju piłkarek ręcznych
fot. PAP

Rosja i Szwecja w Astrachaniu, Holandia i Francja w Metz oraz Rumunia i Czarnogóra w duńskim Aarhus wywalczyły awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w piłce ręcznej kobiet.

W turnieju olimpijskim udział wcześniej zapewniły sobie: Brazylia, Hiszpania, Angola, Argentyna, Korea Płd. i Norwegia. Polki, czwarte w grudniowych mistrzostwach świata w Danii, brały udział w rywalizacji w rosyjskim Astrachaniu. Po porażkach z drużyną gospodarzy 25:27 i Szwecją 24:30 zaprzepaściły szansę na awans, a na pocieszenie pokonały w ostatnim występie Meksyk 36:14 i zajęły trzecie miejsce. W meczu dwóch pewnych występu na igrzyskach zespołów Rosja zwyciężyła Szwecję 37:29.

 

Do pewnej niespodzianki doszło w Aarhus. Utytułowanym Dunkom nie pomógł atut własnego boiska. Skandynawki najpierw uległy 25:32 Rumunkom, które podczas grudniowych mistrzostw świata w meczu o brązowy medal pokonały Polki. Potem przegrały z Czarnogórą - wicemistrzem olimpijskim z Londynu - 22:26.

 

Spotkanie Rumunia - Czarnogóra zakończyło się polubownie 23:23. Turniej wygrały Rumunki, druga była Czarnogóra, Dania trzecia, a czwarty Urugwaj.

 

We francuskim Metz jako pierwsze udział w igrzyskach zapewniły sobie Holenderki, które najpierw pokonały drużynę gospodarzy 24:17, a następnie wygrały z Japonią 33:25. Na koniec dopełniły formalności i rozgromiły Tunezję 46:20. Francuzki dopiero w niedzielę wywalczyły prawo gry na olimpiadzie po zwycięstwie nad Azjatkami 25:17.

 

Końcowa kolejność w turniejach kwalifikacyjnych piłkarek ręcznych (18-20 marca):
    
    Nr 1 Metz – 1. Holandia, 2. Francja, 3. Japonia, 4. Tunezja 
    Nr 2 Aarhus – 1. Rumunia, 2. Czarnogóra, 3. Dania, 4. Urugwaj
    Nr 3 Astrachań – 1. Rosja, 2. Szwecja, 3. Polska, 4. Meksyk.
    
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze