Gwiazda reprezentacji Rosji: Brałam meldonium przez lata nim go zakazano

Siatkówka
Gwiazda reprezentacji Rosji: Brałam meldonium przez lata nim go zakazano
fot. PAP

Jedna z najlepszych rosyjskich siatkarek, zawodniczka Dynama Krasnodar i reprezentantka kraju Tatiana Koszelewa skomentowała dyskwalifikacje spowodowane zażywaniem niedozwolonego meldonium. "Szkoda, że świat polityki przenika do świata sportu. Sama zażywałam środek przez lata, nim został zakazany".

Tatiana Koszelewa jest przyjmującą reprezentacji Rosji od 2007 roku. W 2010 roku z zespołem narodowym zdobyła mistrzostwo świata, będąc wybraną najlepiej atakującą zawodniczką turnieju. Trzy lata później ponownie zachwyciła siatkarski świat, zostając MVP wygranych przez Rosję mistrzostw Europy w Niemczech i Szwajcarii; w 2015 roku zresztą Rosjanki obroniły trofeum, a Koszelewa ponownie zdobyła tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki imprezy. Obecnie jest ona jedną z wiodących postaci Dynama Krasnodar, jednak wskutek afery dopingowej, która szaleje w jej kraju postanowiła zabrać głos przyznając, że sama przez wiele lat zażywała zakazany niedawno środek.

Przesyłam słowa wsparcia naszym sportowcom, nie do końca rozumiejąc problem wynikający z zażywania tej substancji. Bardzo martwię się karierą Aleksandra Markina, który obecnie wpadł w wielkie kłopoty, a prasa na całym świecie rozpisuje się o jego sytuacji. Zawieszenie jego kariery na jakiś czas z pewnością bardzo mu zaszkodzi.
Może być mi jedynie przykro, że pewne polityczne sprawy przenoszą się na świat sportu. Gdy byłam częścią młodzieżowej reprezentacji Rosji w wieku 15 lat, dostawaliśmy witaminy oraz własnie meldonium, które wydawało się być naturalnym środkiem w cyklu przygotowawczym. O nieprawidłowości substancji dowiedziałam się dopiero po "sprawie" Marii Szarapowej. Oczywiście nasi lekarze zareagowali na te wieści i całkowicie odcięli dostęp do niedozwolonego środku.

ch, Polsat Sport, rsport.ru
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie