Tatiana Koszelewa jest przyjmującą reprezentacji Rosji od 2007 roku. W 2010 roku z zespołem narodowym zdobyła mistrzostwo świata, będąc wybraną najlepiej atakującą zawodniczką turnieju. Trzy lata później ponownie zachwyciła siatkarski świat, zostając MVP wygranych przez Rosję mistrzostw Europy w Niemczech i Szwajcarii; w 2015 roku zresztą Rosjanki obroniły trofeum, a Koszelewa ponownie zdobyła tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki imprezy. Obecnie jest ona jedną z wiodących postaci Dynama Krasnodar, jednak wskutek afery dopingowej, która szaleje w jej kraju postanowiła zabrać głos przyznając, że sama przez wiele lat zażywała zakazany niedawno środek.

Przesyłam słowa wsparcia naszym sportowcom, nie do końca rozumiejąc problem wynikający z zażywania tej substancji. Bardzo martwię się karierą Aleksandra Markina, który obecnie wpadł w wielkie kłopoty, a prasa na całym świecie rozpisuje się o jego sytuacji. Zawieszenie jego kariery na jakiś czas z pewnością bardzo mu zaszkodzi.
Może być mi jedynie przykro, że pewne polityczne sprawy przenoszą się na świat sportu. Gdy byłam częścią młodzieżowej reprezentacji Rosji w wieku 15 lat, dostawaliśmy witaminy oraz własnie meldonium, które wydawało się być naturalnym środkiem w cyklu przygotowawczym. O nieprawidłowości substancji dowiedziałam się dopiero po "sprawie" Marii Szarapowej. Oczywiście nasi lekarze zareagowali na te wieści i całkowicie odcięli dostęp do niedozwolonego środku.